COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je streda 2. decembra 2020. Sviatok má Bibiána zajtra má sviatok Oldrich .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
Marek Moučka odovzdal prednostke I. internej kliniky víťazné práce autorov výtvarnej súťaže Formátovať pre tlač

01 december 2010    

      Priestory I. internej kliniky Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice a LF UPJŠ zútulnili víťazné práce žiakov košických škôl, ktorí sa zapojili do súťaže nazvanej Stvorenie sveta očami detí. Dielka venoval nemocnici odborný garant projektu výtvarník Marek Moučka spolu s hodnotným obrazom, ktorého je sám autorom.
      „Som rád, že sme mohli trochu spríjemniť nemocničné prostredie tvorivými obrázkami detí. Ich autormi sú žiaci vybraných základných a základných umeleckých škôl z MČ Staré mesto a témou je stvorenie sveta. Poslaním súťaže, do ktorej sa zapojili, bolo zamyslieť sa nad záhadami vzniku sveta a života. Teší ma, že majú práce tvorivý charakter s osobitým akcentom a individuálnym výtvarným prejavom,“ konštatoval pri dnešnom oficiálnom odovzdaní obrázkov Marek Moučka. 
      Práce amatérskych výtvarníkov prevzala prednostka I. internej kliniky UN L. Pasteura Košice a LF UPJŠ prof. MUDr. Ivica Lazúrová, CSc. (na snímke spolu s Marekom Moučkom), ktorú teší, že pozdvihnú náladu pacientom I. internej kliniky.

Image
Foto: Dionýz Kiss

     I. interná klinika patrí medzi najväčšie pracoviská univerzitnej nemocnice a poskytuje základnú liečebno-preventívnu starostlivosť v rámci celej internej medicíny s užšou profilizáciou v týchto pododboroch:
     Gastroenterológia a hepatológia:  Klinika zabezpečuje kompletnú diagnostiku a liečbu ochorení tráviaceho traktu a pečene a zároveň je centrom pre diagnostiku a liečbu zápalových ochorení čreva a centrom pre diagnostiku a liečbu ochorení pečene.
      Endokrinológia a metabolizmus: Klinika  poskytuje kompletnú diagnostiku a liečbu endokrinných ochorení a je centrom pre liečbu rastovým hormónom v dospelosti, centrom pre diagnostiku a terapiu ochorení nadobličiek. V diabetológii sa špecializuje hlavne na liečbu diabetu mellitus I. typu a je centrom pre liečbu diabetikov inzulínovými pumpami.
     V reumatológii sa klinika špecializuje hlavne na akútne stavy pri systémových ochoreniach spojiva a je centrom pre liečbu rezistentných zápalových reumatických chorôb. 

      Kontakt: tel: 055/ 640 3516, e-mail: interna1.snp@fnlp.sk

 

F O T O  G A L É R I A : 

Image

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 02 december 2010 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001