Dnes je piatok 29. mája 2020. Sviatok má Vilma zajtra má sviatok Ferdinand .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Košičanov trápili kostičky z kapra zapichnuté v krku Formátovať pre tlač

25 december 2010    

      Pracovníci ambulancií Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice zažili pomerne pokojný Štedrý deň i Štedrú noc. Počet pacientov ošetrených bol skôr nižší ako obvykle a zdravotné problémy až na niekoľko tráviacich ťažkostí a rybacie kostičky zapichnuté v krku zväčša nesúviseli s Vianocami.     
      Najviac vianočných zranení zaznamenali tentoraz pracovníci Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku. Počas Štedrého večera vyťahovali až sedem kostičiek z vianočného kapra uviaznutých v krku a ďalší pacient s rovnakým problémom vyhľadal pomoc krčných lekárov dnes ráno.
      Úrazoví chirurgovia zaznamenali hlavne drobné úrazy. Pracovníci ambulancie Kliniky úrazovej chirurgie UN L. Pasteura Košice ošetrili od Štedrého do dnešného rána  31 pacientov, čo je menej ako v bežnej službe. Čerstvých zranení bolo pomerne málo, riešili sa hlavne preklady z iných nemocníc. Na traumatologickej ambulancii Oddelenia intenzívnej medicíny na Triede SNP ošetrili štyri desiatky pacientov, ktorí prišli na ošetrenie prevažne kvôli menším bežným úrazom.    
      Internisti riešili hlavne problémy s vysokým krvným tlakom a tentoraz nezaznamenali veľa tráviacich ťažkostí ani intoxikácií alkoholom. Pomoc na internej ambulancii Centrálneho prijímacieho oddelenia UN L. Pasteura Košice vyhľadalo za 24-hodín 16 ľudí a traja museli byť hospitalizovaní. Tráviace ťažkosti mal len jeden pacient. Na internej ambulancii ošetrili 28 pacientov a hospitalizovali taktiež troch. Väčšinu trápil vysoký krvný tlak.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 27 december 2010 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001