COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je streda 2. decembra 2020. Sviatok má Bibiána zajtra má sviatok Oldrich .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
Pracovníci ambulancií UN L. Pasteura Košice zažili pomerne pokojné sviatky Formátovať pre tlač

27 december 2010    

      Pracovníci ambulancií Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice zažili pomerne pokojné vianočné sviatky. Počet pacientov ošetrených bol skôr nižší ako obvykle a zdravotné problémy až na zopár tráviacich ťažkostí a rybacie kostičky zapichnuté v krku zväčša nesúviseli s Vianocami. 
      Najviac vianočných zranení zaznamenali počas Štedrého večera pracovníci Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku. V noci vyťahovali až sedem kostičiek z vianočného kapra uviaznutých v krku a ďalší pacient s rovnakým problémom vyhľadal pomoc krčných lekárov na druhý deň ráno. 
      Úrazoví chirurgovia zaznamenali hlavne drobné úrazy. Pracovníci ambulancie Kliniky úrazovej chirurgie UN L. Pasteura Košice na Rastislavovej 43 ošetrili počas uplynulých sviatočných dní menej pacientov než príde na ošetrenie v bežnej službe. Počas Štedrého dňa ich bolo 31, na Prvý sviatok vianočný 18 a Druhý sviatok vianočný 38. Čerstvých zranení bolo málo, riešili sa hlavne preklady z iných nemocníc. 
      Na traumatologickej ambulancii Oddelenia intenzívnej medicíny na Triede SNP 1 ošetrili na Štedrý deň štyri desiatky pacientov, ktorí prišli na ošetrenie prevažne kvôli menším bežným úrazom.    Dvadsiateho piateho decembra ich bolo 46 a dvadsiateho šiesteho 65. Pomerne veľa bolo zranení kvôli športovým aktivitám, hlavne u detí, a v nočných hodinách boli početnejšie prípady poranených mladých ľudí v súvislosti s konzumáciou alkoholu. 
      Internisti riešili počas sviatkov hlavne problémy s vysokým krvným tlakom a tentoraz nezaznamenali veľa tráviacich ťažkostí ani intoxikácií alkoholom. Pomoc na internej ambulancii Centrálneho prijímacieho oddelenia UN L. Pasteura Košice na Rastislavovej 43 vyhľadalo na Štedrý deň 16 ľudí a traja museli byť hospitalizovaní. Dvadsiateho piateho bolo ošetrených 31 pacientov a 26. dvadsať. 
      Na internej ambulancii Oddelenia urgentného príjmu na Triede SNP 1 ošetrili počas Štedrého dňa 28 pacientov a hospitalizovať museli taktiež troch. Dvadsiateho piateho decembra bolo ošetrených 17 pacientov a 26.12. dvadsať deväť. Väčšinu z nich trápil vysoký krvný tlak.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 27 december 2010 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001