Dnes je pondelok 10. augusta 2020. Sviatok má Vavrinec zajtra má sviatok Zuzana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Ošetrili sme prvého pacienta pohryzeného hadom Formátovať pre tlač

02 máj 2012    

      Prvý tohoročný prípad uhryznutia hadom zaznamenali pracovníci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice v týchto dňoch. Devätnásťročný muž bol ošetrený na Oddelení urgentného príjmu na Triede SNP 1 po tom, ako ho do malíčka ľavej ruky uhryzla vretenica. 
      „Pacient mal celkové i lokálne príznaky otravy - zvracal a mal opuch ľavej ruky s reakciou lymfatických ciest až do oblasti podpazušia. Podali sme mu hadie antisérum a následne strávil dva dni na jednotke intenzívnej starostlivosti,“ konštatoval primár Oddelenia urgentného príjmu UNLP Košice MUDr. Zoltán Sidor, PhD., podľa ktorého závisia príznaky od množstva jedu, ktoré  had človeku do tela vstrekne a môžu byť celkové alebo lokálne.
      „Medzi celotelové patrí celková slabosť, zhoršené videnie, potenie, pocit smädu, nutkavosť na zvracanie či hnačka. Neraz sa ľudí objaví aj silná panická reakcia aj napriek tomu, že má uhryznutie hadom v našich zemepisných šírkach len výnimočne smrteľné následky. Preto je potrebné postihnutého človeka pri poskytovaní pravej pomoci predovšetkým psychicky upokojiť a v pokojovom režime dopraviť do nemocnice, pričom je treba dbať, aby nebol dehydratovaný. Z lokálnych príznakov je najčastejší opuch a bolesť,“ vysvetľuje MUDr. Zoltán Sidor, PhD. a dodáva, že  zasiahnutú končatinu je vhodné nejakým spôsobom znehybniť, nie však silným priškrtením v blízkosti rany, čo ľudia často mylne robia.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 02 máj 2012 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001