Dnes je nedeľa 9. augusta 2020. Sviatok má Ľubomíra zajtra má sviatok Vavrinec .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
MESTO ZDRAVIA zaujalo Košičanov Formátovať pre tlač

07 máj 2012    

      Podujatie MESTO ZDRAVIA, ktoré v sobotu 5. mája v centre Košíc zorganizovala spoločnosť Gedeon Richter v spolupráci s Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura Košice pod záštitou primátora mesta Košice Richarda Rašiho, sa mimoriadne vydarilo. Prialo mu nielen počasie, ale i záujem verejnosti – Košičania v hojnom počte využili možnosť absolvovania preventívnych prehliadok počas prechádzky mestom a zbieraním pečiatok za absolvovanie jednotlivých vyšetrení a poradenstva v rôznych oblastiach pomohli výrazne navýšiť sumu, ktorú spoločnosť Gedeon Richter venovala nemocnici. Počiatočný vklad bol 3.000 EUR a celková suma sa  nakoniec vyšplhala na 5.212 EUR. Symbolický šek prevzal v sobotu podvečer od generálneho riaditeľa spoločnosti Dr. Miklós Réz riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ladislav Rosocha, MPH. (na fotografii so symbolickým šekom v rukách).

Image
Foto: RNDr. Jaroslava Oravcová

      Akcia začala na priestranstve pred Immaculatou na Hlavnej ulici o 10. predpoludním a slávnostne ju otvorili svojím príhovorom primátor mesta Košice Richard Raši, riaditeľ UNLP Košice Ladislav Rosocha a PR manažérka spoločnosti Gedeon Richter Mgr. Jana Martincová. Až do 17. hodiny si potom mohli okoloidúci v stánkoch venovaných tematike srdcovo-cievnych ochorení, osteoporóze, chronickej bolesti, fyzioterapii, ochoreniam malých detí a gynekológii nechať preventívne vyšetriť či poradiť s ich problémom.
      Návštevníkom sa venovali lekári, sestry a medici, ktorí im zmerali krvný tlak, hladinu glukózy či cholesterolu v krvi a v prípade zistenia nejakého zdravotného problému odporučili odborníci pacientom návštevu špecializovaných ambulancií v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura, kde dostanú pacienti komplexné vyšetrenie a odborné poradenstvo. Veľký záujem bol o vyšetrenie osteporózy či plochých nôh špeciálnym prístrojom, ale aj nácvik oživovania pacienta v bezvedomí na figuríne. Ľudia tiež ocenili možnosť zacvičiť si pod odborným dohľadom v stánku fyzioterapie za pomoci špeciálnych lôpt či lán, kde im fyzioterapeuti poradili účinné cviky na ich zdravotný problém a dohliadli na správne prevedenie cvikov. Návštevníci sa zaujímali aj o zdravotné prednášky súvisiace s uvedenými témami, ktoré prezentovali lekári v špeciálnom stane nazvanom Univerzita zdravia.

      V rámci bohatého kultúrneho programu sa o zábavu návštevníkov postarala Andrea Zimányová so svojou kapelou, hiphoper Laci Strike, Dominika Mirgová, Lucia Molnárová a zanietené Zumba tanečníčky. Pre deti boli pripravené bábkové divadelné predstavenia, kúzelník Talostan a deň im spestrilo aj veselé fúkanie balónov a maľovanie na tvár. Podujatie moderoval Roman Juraško.
      „Som veľmi rád, že sa mohla Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice zapojiť do tohto zaujímavého projektu spoločnosti Gedeon Richter, ktorého cieľom bolo zvýšiť povedomie obyvateľstva v oblasti zdravia. Potešujúci bol veľký záujem Košičanov a aj keď šlo o pilotný projekt, akcia dopadla výborne a budeme veľmi radi, keď sa z nej stane tradícia,“ konštatoval v súvislosti so zrealizovaným podujatím riaditeľ Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura Košice, MUDr. Ladislav Rosocha, MPH. Nemocnica poskytuje vysoko kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre pacientov z celého Košického kraja, v špecifických odboroch aj pre celý východoslovenský región a zamestnáva rad špičkových odborníkov. „Naším cieľom však nie je len liečiť, ale aj predchádzať ochoreniam, čomu môžu napomôcť i takéto osvetové akcie,“ zdôraznil L. Rosocha.
      Podľa slov námestníka riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť pre internistické odbory MUDr. Ľuboslava Beňu, PhD. bolo spojenie zdravia a zábavy veľmi užitočné. „V našej spoločnosti je, žiaľ, stále nedocenená úloha prevencie vo vzťahu k zdraviu. Ľudia častokrát na svoje zdravie pre zaneprázdnenosť nemyslia, alebo začínajú uvažovať o svojom zdraví až vtedy, keď je potrebne riešiť nejaký problém. A práve táto akcia mala za cieľ predovšetkým zvýšiť povedomie o dôležitosti prevencie. Ľudia, ktorí sa nechali vyšetriť našimi odborníkmi a zistila sa u nich nejaká odchýlka od normálneho stavu, boli objednaní na doriešenie v našich ambulanciách,"  podotkol.

F O T O G A L É R I A : 

Image
Slávnostné otvorenie podujatia za prítomnosti primátora Košíc R. Rašiho

Image
Akcia sa konala v centre mesta pred Immaculatou a počasie jej prialo

Image
Zdravotníci prišli za ľuďmi - odhaľovali skryté zdravotné problémy a radili

Image
Stánok venovaný osteoporóze - vyšetrenie prístrojom na rednutie kostí

Image
Plantoskopický prístroj na zistenie plochonožia v stánku fyzioterapie
(kvôli nadbytku svetla ho tieni karimatka)

Image
Fyzioterapeutky predviedli priamo na mieste aj vhodné cviky

Image
Neonatologičky sa venovali problematike ranného detského veku

Image
Jeden zo stánkov bol zameraný na problematiku z oblasti gynekológie

Image
Aj v prednáškovom stane bolo živo - mamičky zaujímali choroby detí

Image
Starších zas srdcovo-cievne ochorenia a osteoporóza

Image
Na nácvik oživovania pacienta v bezvedomí pomohla špeciálna figurína

Image
Resuscitácia zaujímala aj deti - vedieť poskytnúť prvú pomoc je užitočné

Image
Akciu oživil bohatý kultúrny program - Laci Strike, Andrea Zimányová,
tanečníčky Zumby, kúzelník Talostan a bábkoherecké predstavenia

Image
Generálny riaditeľ spoločnosti Gedeon Richter Miklós Réz odovzdal
v závere riaditeľovi UNLP Košice Ladislavovi Rosochovi symbolický šek.
Peniaze sa použijú na skvalitnenie zdravotnej starostlivosti. ĎAKUJEME!

 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 07 máj 2012 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001