Dnes je nedeľa 9. augusta 2020. Sviatok má Ľubomíra zajtra má sviatok Vavrinec .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Naši dermatológovia vyšetrili 215 pacientov a zistili viaceré podozrivé znamienka Formátovať pre tlač

14 máj 2012    

       Dermatológovia Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice dnes v rámci Európskeho dňa melanómu vyšetrili kožné znamienka 215 pacientom. Vzhľadom na veľký počet pacientov, z ktorých mnohí mali viacero znamienok, ktoré bolo potrebné vyšetriť dermatoskopom, predĺžili lekári na oboch našich pracoviskách čas venovaný týmto vyšetreniam. 
     
V Dermatovenerologických ambulanciách na Rastislavovej 43 vyšetrili 61 pacientov, pričom zistili 6 displatických névov a 1 bazalióm, teda žiaden typický maligný melanóm. Naproti tomu Na Klinike  dermatovenerológie na Triede SNP č. 1 zistili dva suspektné melanómy a jeden suspektný spinocelulárny karcinóm. Taktiež jeden bazocelulárny karcinóm (bazalióm) a viacero dysplastických névov, pričom vyšetrili celkovo 154 pacientov.

Image

      Podľa slov prednostky Kliniky  dermatovenerológie prof. MUDr. Jagienky Jautovej, PhD., je o Melanoma day medzi pacientmi každoročne veľký záujem a táto osvetovo-preventívna akcia má jednoznačne svoj pozitívny význam. „Každý rok pri týchto vyšetreniach kože odhalíme viacero podozrivých znamienok, ktoré je potrebné rýchlo chirurgicky odstrániť,“ poznamenáva krajská odborníčka pre dermatovenerológiu. Ako dodáva primárka Dermatovenerologických ambulancií UNLP Košice MUDr. Milada Kovaľová, prínosom je aj čoraz väčší záujem pacientov o prevenciu a racionálnejší prístup ľudí k opaľovaniu.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 14 máj 2012 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001