Dnes je nedeľa 9. augusta 2020. Sviatok má Ľubomíra zajtra má sviatok Vavrinec .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
AKTUALIZÁCIA: Lokálna epidémia salmonelózy Formátovať pre tlač

13 september 2012    

Včera 12.9. popoludní bol na Klinike infektológie a cestovnej medicíny (KICM) hospitalizovaný len 1 pacient s príznakmi akútnej gastroenteritídy, no počas nočnej pohotovosti bolo vyšetrených na ambulancii ďalších 13 ľudí s príznakmi salmonelózy, z nich prijatí boli 4 pacienti, jedna žena a traja muži (mužov už presunuli na vyhradené lôžka IV. internej kliniky, pracovisko Rastislavova 43). Objavuje sa zas nový zdroj nákazy.

Od začiatku uplynulého víkendu ošetrili lekári Kliniky infektológie a cestovnej medicíny ( KICM) už takmer 120 pacientov, pričom počet hospitalizovaných stúpol na rovných 40.

To, že ide o črevné infekčné ochorenie oficiálne potvrdili laboratórne vyšetrenia v pondelok. V utorok dopoludnia sa objavil nový zdroj nákazy z okolia Košíc, ktorý s prvotným zdrojom vôbec nesúvisí. V súčasnosti evidujeme už v poradí tretí zdroj nákazy, ktorý pochádza zo stravy. 

 

Všetci doposiaľ hospitalizovaní pacienti sú dehydratovaní a v ich prípade je nevyhnutná najmä infúzna liečba na rehydratáciu. Ani jeden z nakazených infekčným ochorením zatiaľ nie je v ohrození života.


Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001