Dnes je nedeľa 9. augusta 2020. Sviatok má Ľubomíra zajtra má sviatok Vavrinec .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Črevná infekcia ustupuje Formátovať pre tlač

19 september 2012    

19.9.2012

Počas uplynulého dňa a noci boli na Klinike infektológie a cestovnej medicíny (KICM) ambulantne ošetrení ďalší 11-ti pacienti s príznakmi zápalu žalúdka a čriev. Z nich museli hospitalizovať už iba dvoch.

O tom, že črevná nákaza ustupuje, svedčí aj počet presunutých pacientov z KICM na IV. internú kliniku. Kým včera ležali na vyhradených izolovaných lôžkach internej kliniky 10-ti pacienti, dnes ich počet klesol na 6. Stav pacientov v ani jednom prípade nie je komplikovaný.
Nové prípady salmonelózy sa už neobjavili. Mikrobiologické výsledky u posledných prijatých pacientov sú negatívne a norovírusová infekcia sa potvrdila už iba u niektorých. Pripomínam, že toto ochorenie má na začiatku rovnaké príznaky ako salmonelóza, s tým rozdielom, že liečba na oddelení si väčšinou vyžaduje len 2 dni. Infektológovia preto predpokladajú, že koncom týždňa sa liečebná starostlivosť o pacientov na KICM dostane do štandardného režimu.
 
SÚHRN:
Od vzniku lokálnej epidémie salmonelózy lekári ambulantne ošetrili už vyše 180 pacientov so zápalom čriev a žalúdka. Z nich museli hospitalizovať doposiaľ 77 nakazených ľudí.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001