Dnes je pondelok 10. augusta 2020. Sviatok má Vavrinec zajtra má sviatok Zuzana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Protest medikov bol nedôvodný a zmanipulovaný Formátovať pre tlač

20 september 2012    

Vedenie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice ( ďalej „iba“ UNLP ) považuje protestné zhromaždenie medikov deň po podpísaní zmluvy rektorom UPJŠ za nedôvodné. Vedenie UNLP má informácie, že študenti medicíny boli vedome zavedení a následne nabádaní k protestu.

Image 

Vedenie UNLP zdôrazňuje, že vzorový návrh zmluvy, pripravený po kompromisných rokovaniach na ministerskej úrovni, Akademický senát univerzity bez pripomienok 18.9. schválil a rektor ho podpísal.
Na dnešnom spoločnom stretnutí so zástupcami medikov, členovia vedenia UNLP študentom  pripomenuli, že UNLP im vyšla v ústrety aj v čase, keď sa zmluva centrálne pripravovala a pôvodná už neplatila. Toto vákuum trvalo takmer 3 týždne a dvere mali napriek tomu na všetkých pracoviskách UNLP otvorené.
Študenti žiadali o vysvetlenie a objasnenie niektorých detailov v zmluve, ktoré si sami nesprávne interpretovali. Niektoré pripomienky členovia vedenia nemocnice študentom ilustrovali na modelových situáciách a umožnili im nazrieť aj do organizačného poriadku nemocnice. Protestujúci študenti sa zaujímali najmä o to, či spájanie kliník nenaruší výučbový proces a nevyhli sa ani otázke postavenia prednostu a primára na klinike. 
Podľa informácií z radov medikov, boli podľa vedenia UNLP študenti Lekárskej fakulty vedome zavedení a následne nabádaní k protestu dekanom LF UPJŠ prof. MUDr. Leonardom Siegfriedom, CSc.
„Zmluva o výučbových pracoviskách ani racionalizačné spájanie kliník, študentov v praktickej výučbe nijako neobmedzuje. Záleží nám na tom, aby v UNLP mali čo najlepšie podmienky na výučbovú prax“ vyhlásil MUDr. Róbert Sabovčík, námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť pre chirurgické odbory v zastúpení štatutára po takmer dvojhodinovom stretnutí so zástupcami nespokojných medikov.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 25 september 2012 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001