Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow KORZÁR: Darovaním krvi si pripomenú jubileum nemocnice
KORZÁR: Darovaním krvi si pripomenú jubileum nemocnice Formátovať pre tlač

11 júl 2014    

Uverejnené: 23.6.2014
Zdroj: SITA

Univerzitná nemocnica L. Pasteura si pripomína 90. výročie založenia.

Zamestnanci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice (UNLP), si darovaním krvi pre pacientov symbolicky pripomenú 24. jún 1924, keď bola založená Štátna nemocnica v Košiciach na Rastislavovej ulici.

Krv darujú presne v deň okrúhleho jubilea nemocnice v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Košiciach (NTS), informovala hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová.

Dobrovoľným darovaním krvi chcú pracovníci nemocnice preukázať, že sú užitoční pre spoločnosť nielen priamo pri výkone svojej profesie, ale dokážu urobiť pre záchranu zdravia a životov svojich pacientov viac.

Odbery zabezpečuje nemocnica v spolupráci s košickým pracoviskom Národnej transfúznej služby (NTS).

"Najmä v čase letných dovoleniek sa zásoby najcennejšej krvi rýchlo míňajú, preto by som bol rád, keby túto dobročinnú aktivitu našej nemocnice v spolupráci s NTS podporili nielen naši zamestnanci, ale aj široká verejnosť. Darovanie krvi považujem za prospešnú a humánnu pomoc ľuďom chorým, po úrazoch i transplantáciách," vyzýva verejnosť riaditeľ UNLP Ladislav Rosocha.

V nemocnici na Rastislavovej sa uskutoční odber mobilnou jednotkou transfúznej služby a v nemocnici na Triede SNP budú odbery na pracovisku NTS v poliklinickej časti nemocnice.

Ako informovala Šustová, oficiálne oslavy zrodu nemocnice pred 90 rokmi sa uskutočnia na jeseň, keď sú naplánované viaceré zaujímavé podujatia nielen vnútri nemocnice, ale i mimo nej.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001