Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TV JOJ: Chlapci odpálili "delovú ranu"
TV JOJ: Chlapci odpálili "delovú ranu" Formátovať pre tlač

15 júl 2014    

Odvysielané: 29.6.2014
Redaktor: Matúš Gavlák

Michal Farkašovský, moderátor: "Katastrofický začiatok prázdnin a veľké nešťastie pre dvoch chlapcov zo Spišskej Novej Vsi. Tak by sa dal opísať včerajší otrasný zážitok Adama a Lukáša."

Monika Bruteničová, moderátorka: "Chlapcom sa zatiaľ nevedno ako dostala do rúk nebezpečná pyrotechnika. Obaja po výbuchu skončili vo vážnom stave v nemocniciach."

Matúš Gavlák, redaktor: "Prípad výbuchu na spišskonovoveskom letisku vyšetrovali policajti ešte aj po troch hodinách. Na miesto prišiel pyrotechnik aj chemik. Obrovská rana tu zaznela okolo trištvrte na päť poobede. Jeden chlapec zostal v blízkosti výbuchu, druhý v panike ušiel o približne sto metrov ďalej."

Slavomír Ivančo, veliteľ zásahu HaZZ SNV: "Boli pri vedomí a vo veľkom šoku a nepočuli."

Matúš Gavlák: "Policajní experti na mieste zaistili stopy po vybuchnutej pyrotechnike. Na skúmanie vzali aj rozstrihnuté oblečenie chlapcov. Adama previezli leteckí záchranári do košickej nemocnice. Okrem popálenín mu výbuch amputoval aj časť prsta."

Ladislava Šustová, hovorkyňa UNLP Košice: "Pacient utrpel vážnejšie zranenia na viacerých miestach tela, je pri vedomí a čakáme ešte na výsledky vyšetrení."

Matúš Gavlák: "Jeho kamarát Lukáš mal pôvodne ísť do popradskej nemocnice, nakoniec ho záchranári previezli do Prešova. Tam ihneď po prevoze absolvoval urgentnú operáciu."

Renáta Cenková, hovorkyňa FNsP Prešov (telefonát): "Má závažné poranenie pravej ruky, závažné poranenie dolných končatín, ako aj poranenie v oblasti panvy. Momentálne je stabilizovaný, je mimo ohrozenia života."

Matúš Gavlák: "Deň po výbuchu pripomína na letisku včerajšie nešťastie len táto stopa na zemi. Výbuch s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobilo zapálenie pyrotechniky tretieho stupňa, ktorá je známa ako delová rana sedemdesiatpäť milimetrov. Jej predajcovia na internete tvrdia, že zakúpiť si ju človek môže len s príslušnou kvalifikáciou na odpaľovanie ohňostrojov a musí mať nad osemnásť rokov. Policajti budú toto nešťastie pravdepodobne vyšetrovať ako ublíženie na zdraví z nedbanlivosti. Vyšetrovatelia musia tiež zistiť ako sa chlapci k pyrotechnike dostali."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001