Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TV MARKÍZA: Čo sa stalo na letisku
TV MARKÍZA: Čo sa stalo na letisku Formátovať pre tlač

15 júl 2014    

Odvysielané: 29.6.2014
Redaktor: Marek Baláž

Jaroslav Zápala, moderátor: "Detská hra, ktorá sa skončila výbuchom a vážnymi zraneniami. Takto tragicky sa včera začali prázdniny dvom chlapcom zo Spišskej Novej Vsi."

Mária Chreneková Pietrová, moderátorka: "Zbytočná nehoda, ktorá vyvoláva ďalšie otázky. Čo vlastne chlapcom pod rukami explodovalo a ako sa to ocitlo na trávnatej ploche letiska?"

Marek Baláž, redaktor: "Poranená ruka, nohy a panva. V takomto stave priviezli do prešovskej nemocnice jedného z dvojice chlapcov. Tam sa okamžite podrobil operácii a v súčasnosti je malý pacient stabilizovaný mimo ohrozenia života. Druhého chlapca leteckí záchranári priviezli do košickej nemocnice. Je pod neustálym dohľadom lekárov."

Ladislava Šustová, hovorkyňa Univerzálnej nemocnice (telefonát): "Pacient utrpel vážnejšie zranenia na viacerých miestach tela, je pri vedomí a je hospitalizovaný na oddelení jednotky intenzívne starostlivosti Kliniky úrazovej chirurgie."

Marek Baláž: "Chlapci takto skončili po tom, čo vraj zapálili káble trčiace zo zeme na tomto letisku. Svedkovia hovoria o mohutnej explózii. Ešte včera večer miesto tragédie dôsledne prehľadávali pyrotechnici. Teraz je na nich, aby zistili, čo to vlastne vybuchlo."

Jana Mésarová, hovorkyňa KR Policajného zboru, Košice (telefonát): "Podľa predbežných informácií expertov ide o zápalnú pyrotechniku. presnejší typ však určí až podrobné skúmanie. V danej veci vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Spišskej Novej Vsi začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti."

Marek Baláž: "Tragickú udalosť spôsobilo viacero okolností, ktorým sa dalo vyhnúť. V prvom rade deti na letisku nemali čo robiť, pretože pohyb akýchkoľvek civilných osôb je na týchto miestach zakázaný. Tabuľu so zákazom ale miestni nerešpektujú. Cez pristávaciu plochu si skracujú cestu do lesa. Podarilo sa nám zistiť, že na letisku explodovala špeciálna zábavná pyrotechnika. Pravdepodobne taká, ktorá pred ohňostrojom vyvoláva ranu a záblesk. Na mieste, kde včera došlo k explózii a zraneniu dvoch chlapcov sa dvadsiateho deviateho mája konali pyrotechnické skúšky. Jedna z možných indícií uvažuje aj o tom, či v zemi nezostalo niečo nevybuchnuté. To ale organizátori týchto skúšok rezolútne odmietajú."

Ladislav Labanc, spoločnosť Pyrodyn Spiš (telefonát): "Celý priestor sa prejde. Takže toto, neprichádza toto do úvahy."

Marek Baláž: "Ručíte za to, že nezostalo nič?"

Ladislav Labanc: "Nie, nie, to je, nechcem... to je pod prísnym drobnohľadom príslušného obvodného banského úradu."

Marek Baláž: "Ak zranení chlapci hovoria pravdu, že našli na letisku kábliky trčiace zo zeme a pyrotechniku so sebou nepriniesli, policajtov čaká tvrdý oriešok. Zistiť kto a prečo tam výbušninu zakopal."

Ján Appel, školiteľ pyrotechnikov: "Platí to rovnako pre deti ako aj pre dospelých. Aby čokoľvek, čo nájdu neznáme na zemi alebo niekde zahodené alebo zabudnuté, aby to radšej nechytali, aby sa tomu nevenovali. Aj keď sa jedná o výrobok, ktorý je z papiera, môže byť životu veľmi nebezpečný."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001