Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow STV: Chlapcov po explózii na Spiši operovali
STV: Chlapcov po explózii na Spiši operovali Formátovať pre tlač

15 júl 2014    

Odvysielané: 29.6.2014
Redaktorka: Diana Murdziková

Viliam Stankay, moderátor: "Dvaja chlapci, ktorých včera na Spiši zranil výbuch, sú mimo ohrozenia život. Podľa expertov na letisku pri Spišskej Novej Vsi explodovala zábavná pyrotechnika. Muníciu, či nástražný výbušný systém vylúčili."

Diana Murdziková, redaktorka: "Chlapci, ktorým výbuch spôsobil devastačné poranenia končatín, pravdepodobne našli star zábavnú pyrotechniku a odpálili ju. Na letisko sa dostali bez problémov. Nie je totiž oplotené ani strážené. Pyrotechniku našli na ploche letiska."

Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ Košice (telefonát): "Polícia okamžite miesto zabezpečila, okolie prehľadal policajný psovod a ďalší policajti z dôvodu, či sa v blízkosti nenachádzajú ďalšie nebezpečné predmety."

Diana Murdziková: "O aký typ pyrotechniky ide a ako sa k nej dvojica chlapcov dostala, ozrejmí až vyšetrovanie. Experti vylúčili, že by išlo o výbušninu, či nástražný výbušný systém."

Jana Mésarová: "Ide o zábavnú pyrotechniku, presnejší typ však určí až podrobné skúmanie."

Diana Murdziková: "Jeden z chlapcov, ktorého po výbuchu previezli vrtuľníkom do košickej nemocnice s vážnymi zraneniami i popáleninami, čaká na výsledky špecializovaných vyšetrení."

Ladislava Šustová, hovorkyňa UN LP Košice (telefonát): "Je pri vedomí a je hospitalizovaný na oddelení Jednotky intenzívnej starostlivosti Kliniky úrazovej chirurgie. O jeho prípadnom preložení do iného zdravotníckeho zariadenia sa rozhodne zajtra."

Diana Murdziková: "Druhého chlapca previezli do Prešova. Špecialisti z fakultnej nemocnice ho ešte včera urgentne operovali. Mal poranené ruky, nohy i panvu. Polícia pátra po majiteľovi pyrotechniky, ktorému hrozí obvinenie pre trestný čin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti."

Jana Mésarová: "Páchateľovi za tento skutok hrozí až päťročné väzenie."

Diana Murdziková: "Po tejto tragédii polícia opäť dôraznejšie vyzýva rodičov, aby mali prehľad, kde ich deti trávia voľné chvíle a ako. Zároveň varujú pred akoukoľvek manipuláciou s neznámymi predmetmi. V takých prípadoch je nutné privolať políciu."

 

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001