Dnes je nedeľa 5. apríla 2020. Sviatok má Miroslava zajtra má sviatok Irena .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow KORZÁR: Výbuch na letisku vážne zranil dve deti
KORZÁR: Výbuch na letisku vážne zranil dve deti Formátovať pre tlač

16 júl 2014    

Uverejnené: 30.6.2014
Zdroj: TASR, SITA

CHLAPCI ZO SPIŠA SKONČILI V NEMOCNICI

Dvoch chlapcov v sobotu na letisku v Spišskej Novej Vsi veľmi vážne zranil výbuch, previezli ich do nemocníc.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Dve deti utrpeli v sobotu vážne zranenia pri výbuchu na letisku v Spišskej Novej Vsi. Dvaja približne 10-roční chlapci zo Spišskej Novej Vsi sa okolo pol piatej popoludní hrali s nájdeným predmetom, ktorý pri manipulácii explodoval. Výbuch spôsobil obom deťom devastačné zranenia s amputáciami. Na mieste zasahovala rýchla zdravotná pomoc, hasiči aj policajti. Podľa informácií košickej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej chlapci mali zapáliť káble trčiace zo zeme. Následne došlo k výbuchu. Okolnosti výbuchu vyšetruje policajný pyrotechnik a expert z Kriminalistického a expertízneho ústavu v Košiciach.

Utrpeli vážne zranenia

Obidve deti utrpeli veľmi vážne zranenia. "Jedno z detí, ktoré utrpelo aj devastačné poranenia končatín a tváre, transportovali leteckí záchranári do košickej nemocnice na Rastislavovej. Druhé odviezli do nemocnice v Prešove, do traumacentra," povedal Hirjak.
"Chlapec utrpel vážnejšie zranenia viacerých častí tela, ale je pri vedomí. Hospitalizovaný je na jednotke intenzívnej starostlivosti úrazovej chirurgie. Jeho stav monitorujú lekári, urobili mu špecializované vyšetrenia," informovala v nedeľu hovorkyňa košickej univerzitnej nemocnice Ladislava Šustová.

Druhého z chlapcov previezli s vážnymi zraneniami do prešovskej Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana. Hneď podstúpil urgentný operačný zákrok. Má vážne poranenie pravej ruky a oboch nôh, utrpel aj poranenie v oblasti panvy. Ako v nedeľu povedala hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková, zranenia sú vážne, pacient je stabilizovaný, momentálne mimo ohrozenia života.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001