Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow PRAVDA: Chlapcov poranil výbuch na letisku
PRAVDA: Chlapcov poranil výbuch na letisku Formátovať pre tlač

16 júl 2014    

Uverejnené: 30.6.2014
Autor: Boris Macko

Po výbuchu na spišskonovoveskom letisku utrpeli v sobotu popoludní vážny úraz dvaja desaťroční chlapci. Jeden skončil s poraneniami pravej ruky, nôh a panvy v prešovskej nemocnici, kde ho museli okamžite operovať. Podľa hovorkyne nemocnice Renáty Cenkovej jeho stav je stabilizovaný a je mimo ohrozenia života. Druhý chlapec mal devastačné poranenia končatín a tváre a previezli ho do košickej Univerzitnej nemocnice L. Pasteura. K jeho zraneniam sa nechceli lekári konkrétnejšie vyjadrovať, pretože si to rodičia neželali. "Chlapec utrpel viaceré vážnejšie poranenia, ale je pri vedomí. Jeho stav monitorujú lekári, urobili mu špecializované vyšetrenia," spresnila hovorkyňa košickej nemocnice Ladislava Šustová. Malý pacient naďalej zostáva na klinike úrazovej chirurgie na oddelení JIS.
Nešťastím sa zaoberá polícia, ako aj pyrotechnik a expert Kriminalistického a expertízneho ústavu v Košiciach. "Môžeme potvrdiť, že nejde o výbušninu, resp. o nástražný výbušný systém," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Podľa predbežných informácií expertov výbuch spôsobila zábavná pyrotechnika, presnejší typ určí až podrobné skúmanie. Policajný vyšetrovateľ v Spišskej Novej Vsi začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. V prípade dokázania viny je trestná sadzba do 5 rokov.
Polícia vyzývala obyvateľov k ostražitosti a v prípade, ak aj na iných miestach nájdu neznámy podozrivý predmet, aby s ním nemanipulovali a privolali políciu. "Začali sa letné prázdniny, preto vyzývame rodičov, aby svoje deti poučili o možnom hroziacom nebezpečenstve, aby nebrali do rúk nájdené neznáme podozrivé predmety a mohli si tak bez ujmy na zdraví v septembri opäť sadnúť do školských lavíc," apelovala na rodičov policajná hovorkyňa.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001