Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow HOSPODÁRSKE NOVINY: Košická nemocnica má nový inkubátor. Pomohol ples
HOSPODÁRSKE NOVINY: Košická nemocnica má nový inkubátor. Pomohol ples Formátovať pre tlač

16 júl 2014    

Uverejnené: 8.7.2014
Zdroj: Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice

Personál Neonatologického oddelenia UNLP Košice sa teší z nového moderného inkubátora. Vybavený je i antidekubitárnym polohovateľným matracom.

Ako informovala hovorkyňa UN L. Pasteura Košice Ladislava Šustová, inkubátor kúpili z výťažku finančnej zbierky januárového charitatívneho plesu nemocnice, na ktorom sa vyzbieralo 11 485 eur.
"Veľmi vítame obnovenie prístrojového vybavenia na našom oddelení. Inkubátor využijeme na starostlivosť o predčasne narodené deti, slúžiť bude aj pre deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou i pre novorodencov s ťažkosťami, pre ktorých je potrebná liečba kyslíkom," povedala primárka Neonatologického oddelenia na Triede SNP v Košiciach, MUDr. Jaroslava Capová.
Zakúpený inkubátor je vybavený antidekubitárnym polohovateľným matracom a v prípade potreby umožňuje zdravotníkom prístup k dieťatku zo všetkých strán. Neonatologické oddelenie, spolu s novým inkubátorom, v súčasnosti využíva tri plnohodnotné inkubátory novšieho typu.
Ako ďalej J. Capová uviedla, na Neonatologickom oddelení na Triede SNP sa narodí v priemere 1700 až 1750 detí ročne, čo je najviac spomedzi pôrodníc v Košickom kraji, pričom do inkubátora je potrebné umiestniť takmer 200 novorodencov za rok.

Ilustračné foto: archív HN

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001