Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TASR: V UNLP vďaka výťažku z charitatívneho plesu pribudol inkubátor
TASR: V UNLP vďaka výťažku z charitatívneho plesu pribudol inkubátor Formátovať pre tlač

16 júl 2014    

Uverejnené: 7.7.2014
Autor: Viliam Štrelinger

Nový moderný inkubátor pre novorodencov dnes slávnostne odovzdal riaditeľ Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Ladislav Rosocha Neonatologickému oddeleniu UNLP na Triede SNP. „Inkubátor sme zakúpili z výťažku finančnej zbierky charitatívneho plesu UNLP, na ktorom sa vyzbieralo 11.485 eur,“ uviedol Rosocha. Dodal, že takýto ples už po druhýkrát splnil svoj ušľachtilý zámer.
      Podľa jeho slov sa v tomto prípade úplne potvrdzujú slová o spojení príjemného s užitočným. „Ak to bude takto prospešné, budeme plesať aj naďalej, ale hlavne môžu plesať pracovníci neonatologického oddelenia a naši malí pacienti,“ povedal riaditeľ UNLP pre TASR. Pritom pevne verí, že na budúci rok charitatívna idea osloví aj ďalších prispievateľov. „Vývoj techniky neustále napreduje a my s ním chceme držať tempo,“ dodal.
      Neonatologické oddelenie teraz využíva už tri plnohodnotné inkubátory novšieho typu. "Využijeme ho na starostlivosť o predčasne narodené deti, ale slúžiť bude aj pre deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou či pre novorodencov s ťažkosťami, u ktorých je potrebná liečba kyslíkom,“ povedala primárka oddelenie Jaroslava Capová. Podľa jej slov na tomto oddelení príde na svet najviac novorodencov v rámci Košického i Prešovského kraja. „Je to 1700 až 1760 novorodencov ročne. Z nich asi 200 potrebuje starostlivosť v inkubátore,“ spresnila primárka. Vysoko ocenila dnešný dar, ktorý podľa nej spĺňa najvyššie kritériá a nielen uľahčuje prácu personálu, ale najmä zvyšuje komfort najmenším pacientom. 
      UPOZORNENIE: TASR vydáva k správe fotoreportáž, videozáznam a zvukový záznam.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001