Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow PLUS JEDEN DEŇ: Naše novoročné zlatíčka
PLUS JEDEN DEŇ: Naše novoročné zlatíčka Formátovať pre tlač

09 január 2015    

Vydané: 2.1.2015

Každé narodenie bábätka je úžasné. Dvojnásobne však vtedy, ak ide o prvé bábätká roku 2015. Denník Plus JEDEN DEŇ prináše tie, ktorým sa chcelo na svet v krajských mestách najrýchlejšie.

 Bratislava 0.01 h, Alžbetka

 Dĺžka: 49 cm
 Váha: 3 440 g

 Mama Dáša (29) je po pôrode na pooperačnom na pozorovaní. Prvorodenú Alžbetku nám ukázal tato Štefan (32). "Pri pôrode som nebol, ale všetko dobre dopadlo. Vôbec sme nepočítali s tým, že sa narodí v takomto čase," povedal. Ako doplnil, po celé tehotenstvo vedeli, že to bude dievčatko a meno už mali vybrané "Je to naše prvé bábätko a tešíme sa z neho," dodal hrdý tato prvého slovenského bábätka v roku 2015.

 Košice 1.15 h, Sintia
 Dĺžka: 50 cm
 Váha: 3 230 g

 Sintia Džobáková je prvým bábätkom narodeným v košickej Univerzitnej nemocnici. Pre jej mamu Moniku (21) z Košických Olšian je druhým dieťaťom.

 Prešov 2.30 h, Sofia
 Dĺžka: 46 cm
 Váha: 2 790 g

 Prvým dieťatkom tohto roka v metropole Šariša je Prešovčanka Sofia. Na svet prišla v starej pôrodnici o pol tretej ráno. Narodila sa prvorodičke Patrícii Kurucovej (28). "Chceli sme dievčatko, sen sa nám splnil," prekypoval šťastím otecko Milan (34). Patrícia ostatné tri týždne preležala v nemocnici: "Som rada, že už je na svete." Milan počas hospitalizácie svojej ženy nezaháľal a kompletne prerobil horné poschodie rodinného domu. "Dokončil som rekonštrukciu kúpeľne, kuchyne aj izieb. Privediem si ich do nového," prezradil šťastný muž.

 Nitra 3.48 h, Peter
 Dĺžka: 44 cm
 Váha: 2 300 g

 Pvým narodeným dieťaťom v Nitrianskom kraji bol malý Peter. Na svet prišiel v nitrianskej Fakultnej nemocnici.

 Žilina 5.30 h, Jasmín Jozefína
 Dĺžka: 49 cm
 Váha: 3 320 g

 Na prvého novorodenca si museli počkať päť a pol hodiny. Mamina Andrea porodila dcérku vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou.

 Banská Bystrica 6.30 h, Adamko
 Dĺžka: 54 cm
 Váha: 4 320 g

 V banskobystrickej pôrodnici prišlo na svet prvé bábätko až o 6.30 hod. Adamko sa narodil ako tretie dieťa mamičke Márii Fabušovej (33). Doma na neho okrem otecka čaká aj braček a sestrička. Adamko sa na svet vypýtal o niečo skôr. "Termín sme mali až 16. januára, ale som rada, že všetko dopadlo dobre a sme obidvaja v poriadku. Veľmi sa z neho tešíme," povedala mamička Mária.

 Trenčín 1.22 h, Sofia
 Dĺžka: 46 cm
 Váha: 2 550 g

 Prvým novoročným bábätkom na pôrodnici trenčianskej Fakultnej nemocnice bola maličká Sofia. Na svet prišla o 1.22 hod. "Dala mi trošku zabrať, ale zvládla som to. Prajem jej, aby bola zdravá a krásne nám rástla," hovorí šťastná mamička Simona Sojková (21) z Ilavy. Ako prezradila, pri pôrode "asistoval" jej manžel Ivan (24), ktorý to zvládol na jednotku, a bol jej veľkou oporou. Vytúženú sestričku si prišiel pozrieť aj 4-ročný Lukáško, ktorý sľúbil, že bude mame veľkým pomocníkom.

 Trnava 4.40 h, Martin
 Dĺžka: 48 cm
 Váha: 3 410 g

 Mamička Barbora (20) považuje pôrod za náročnejší, lebo bol bez epidurálnej anestézie. "Rodila som asi od desiatej večer do rána prirodzene, ale všetko prebehlo bez problémov. Je to naše druhé bábätko," povedala novopečená mamička. Na malého Martinka doma čaká 4-ročný braček.

 

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 09 január 2015 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001