Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow NOVÝ ČAS: Prvé slovenské bábätká roka 2015
NOVÝ ČAS: Prvé slovenské bábätká roka 2015 Formátovať pre tlač

09 január 2015    

Uverejnené: 2.1.2015

Silvestrovská noc priala pôrodom! Aj keď odborníci už roky lamentujú, že to s pôrodnosťou u nás ide dolu kopcom, nástup Nového roka im nedal za pravdu.
Prvý novorodenec - Alžbetka z Bratislavy - sa s krikom ozvala už minútu po polnoci a hneď za ňou sa prihlásili o slovo ďalšie bábätká. Z Alžbetky sa po pôrode tešil najmä jej otecko Štefan, pretože mamička Dáška (29) bola na pooperačnej sále. Alžbetka tak musela čakať, kým si ju natešená mamička vystíska.

Bratislavský kraj

Alžbetka: 49 cm, 3 440 g, 00:01 hod.

Prvá Slovenka sa narodila jednu minútu po polnoci v hlavnom meste v Nemocnici akademika Ladislava Dérera. Alžbetka prišla na svet akútnou sekciou. "Pôrod sekciou bol indikovaný pre vysoký krvný tlak prvorodičky. Matka aj dieťa sú v poriadku," povedala hovorkyňa Petra Stano Maťašovská.
 Mamička tak jeden deň strávila na pooperačnej sále bez svojej dcérky a vystískala si ju až včera podvečer. Dovtedy sa z prvorodeného potomka tešil najmä otecko Štefan Bobek (32). "Ja aj moja žena sme veľmi radi, že všetko dobre dopadlo," povedal šťastný otecko, ktorý oslavy narodenia dcérky spojil s tými novoročnými.

Žilinský kraj

Miška: 48 cm, 2 850 g, 00:34 hod.

Šťastní rodičia Martina (26) a Michal (32) Pytlovci zo Zborova nad Bystricou (okres Čadca) čakali na vytúžené prvé bábätko osem rokov. Hrdý ocko svoj poklad nepustí z rúk a bol pri tom, keď Miška prichádzala na svet: "Chcel som chlapca, ale som šťastnejší, že mám takúto krásnu dievčinku!"

Nitriansky kraj 

Lacko: 44 cm, 2 300 g, 00:45 hod.
 
V Nitrianskom kraji sa najrýchlejšie narodil Lacko, ktorý sa prišiel na svet v novozámockej nemocnici. Jeho matka sa však mamou roka určite nestane, pretože hneď po pôrode sa ho vzdala. Podľa zistení Nového Času o neho vôbec neprejavila záujem a dokonca aj všetkých osem jej doterajších detí skončilo v detských domovoch.

Košický kraj

Sintia: 50 cm, 3 230 g, 01:15 hod.

Úplne prvým bábätkom, ktoré v roku 2015 prišlo na svet v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, je Sintia. Jej rodičia pochádzajú z Košických Olšian (okr. Košice-okolie). Mamička Monika (21) žiarila šťastím. "Sintia už má bračeka Ivana (2). Obaja s manželom sme si preto teraz želali dievčatko," prezradila mama.
Pôrod nebol dlhý a prebehol hladko. "Verím, že Sintia bude mať pevné zdravie," želá si natešená žena.

Trenčiansky kraj

Sofia: 46 cm, 2 550 g, 01:22 hod.

V Trenčianskom kraji bola prvým bábätkom Sofia. Hrdá mama Simona Sojková (21) prinesie domov na Nový rok bračekovi Lukášovi sestričku: "Meria a váži úplne rovnako ako Lukáš," usmieva sa Simona. Spolu s manželom Ivanom si dievčatko veľmi priali a sú šťastní, že sa im to splnilo.

Trnavský kraj

Jakubko: 49 cm, 3 400 g, 02:00 hod.

V galantskej nemocnici sa narodil ako prvé dieťatko Trnavského kraja Jakubko Kulich z Močenka (okr. Šaľa) mamine Daniele (30). "Je to moje druhé dieťa, lebo doma už máme takmer dvojročného chlapčeka. Vekový rozdiel medzi nimi nie je taký veľký, takže sa isto čoskoro budú spolu hrať," povedala šťastná mamička.

Banskobystrický kraj

Alžbetka: 52 cm, 3 220 g, 02:20 hod.

Prvým dieťatkom v Banskobystrickom kraji v roku 2015 je Alžbetka Vrbanová. Banskobystričanka Miroslava (26) priviedla na svet svoje prvé bábätko v nemocnici vo Zvolene. "Ani by mi nezišlo na um, že bude prvým novoročným dieťatkom, " povedala mamička.

Prešovský kraj  

Sofia: 46 cm, 2 790 g, 02:30 hod.

Malá Sofia je prvým dieťatkom v Prešovskom kraji. "Obaja sme si želali dievčatko a sme šťastní, že sa nám to splnilo," zhodli sa rodičia dievčatka Patrícia (28) a Milan (34), ktorí bývajú v dome Patríciinej mamy. Naradovaný otecko v ňom pripravil všetko na príchod ich prvého potomka. "Moje milovené dievčatá budú bývať v novom prostredí," uzavrel Milan.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 09 január 2015 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001