Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow KORZÁR: Na urgente robili dodatočné práce
KORZÁR: Na urgente robili dodatočné práce Formátovať pre tlač

15 január 2015    

Uverejnené: 13.1.2015
Autor: Katarína Gécziová

O akceptáciu prác navyše požiadalo zdravotnícke zariadenie ministerstvo zdravotníctva v januári 2014. Schválenie dostali. Projekt dopĺňali o nové rozpočtové položky, ktorých nevyhnutnosť sa podľa nemocničnej hovorkyne Ladislavy Šustovej ukázala počas realizácie diela. "Zmena projektu sa týka položiek, ktoré sa nenachádzali v pôvodnom ocenenom výkaze - výmere." Celkovo 32 doplňujúcich prác si vyžiadalo investíciu 504-tisíc eur vrátane DPH. Rovnako ako celú výstavbu i tieto práce realizovala skupina PKB Invest – Metrostav.

Rozvádzače pre prístroje

Napríklad boli doprojektované hlavné rozvádzače nevyhnutné pre sprevádzkovanie röntgenu a cétečka. Nemocnica odôvodnila, že ich nebolo možné navrhnúť skôr "bez znalosti presného typu dodávaného zariadenia." Zdravotnícke zariadenie dodatočnými prácami v prípade výpadku elektrickej energie zaistilo núdzový režim troch ďalších nezálohovaných výťahov. Požiadavkou bolo dodanie a montáž vnútorných horizontálnych žalúzií na všetky okná okrem tých na južnej strane budovy. Ich inštalovanie má zabezpečiť pacientom i personálu diskrétnosť. Z rovnakého dôvodu považovala nemocnica za potrebné na oknách vnútorného priestoru pracovísk na jednom z poschodí monobloku použiť nepriehľadné fólie.

Nové letecké svietidlo

Počas skúšobného letu helikoptéry, ktorá zosadá na streche monobloku, letecký úrad vyhodnotil, že pôvodná budova susediaceho chirurgického monobloku vytvára v noci nebezpečnú prekážku pre pilota. Preto na ňu inštalovali letecké prekážkové svietidlo. Pre nedostatočný tlak pre hydrant určený pre zásahy na strešnom heliporte bolo potrebné osadiť posilňujúce čerpadlo na zaistenie potrebného tlaku. Inštalovaná bola tlaková stanica s nádobou s objemom 500 litrov. V lôžkovej časti oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny kvôli dodržaniu hygienického režimu zabezpečili samostatný vstup pre návštevy s elektrickým zámkom a audio vrátnikom pre ovládanie z pracovne sestier. Počas realizácie jednej z príjazdových ciet sa zistila výšková nezrovnalosť medzi touto komunikáciou a existujúcim vstupom do jedného z pavilónov. Preto bola vstupná plocha do pavilónu zarovnaná do výšky ako cesta spolu s vytvorením bezbariérového prístupu.

Vlastné zdroje

Šustová vysvetľuje, že doplňujúce práce nemajú dosah na projekt hradený z eurofondov. Všetky boli ukončené ešte pred otvorením urgentu v máji tohto roku. Financovala ich nemocnica z vlastných zdrojov. Nový pavilón začal fungovať vlani v júni. Jeho výstavba stála vyše 26 miliónov eur.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 04 február 2015 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001