Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow TA3: Únik oxidu uhoľnatého
TA3: Únik oxidu uhoľnatého Formátovať pre tlač

26 január 2015    

Vysielané: 19.1.2015 o 12:00, Žurnál
Redaktor: Ivan Kriššák

Katrin Lengyelová, moderátorka: "Košickí hasiči v nedeľu večer zasahovali na zimnom štadióne v Čani, kde unikal oxid uhoľnatý, v nemocnici skončili desiatky ľudí. Podrobnosti zisťoval náš košický reportér Ivan Kriššák."

Ivan Kriššák, reportér TA 3, (telefonát): "V Čani ešte stále pokračuje zásah hasičov, ktorí pomocou špeciálneho chemického laboratória monitorujú miesto úniku nebezpečného jedovatého oxidu uhoľnatého, ktorý pôsobil,že desiatky ľudí skončili včera večer v košických nemocniciach. Hasiči monitorujú okolie zimného štadióna, na ktorom k úniku došlo, stále ale nepoznajú príčinu toho, odkiaľ a prečo sa nebezpečná látka dostala do ovzdušia a spôsobila problémy zhruba stovke ľudí, ktorí boli v tú dobu na hokejovom turnaji.

Podľa informácií od riaditeľa okresného riaditeľstva košických hasičov Jozefa Bodnára boli už rána namerané hodnoty oxidu uhoľnatého v norme, stále ale prebieha hľadania zdroja, ktorý únik zapríčinil. Pripomeniem, že včera bolo vyše tridsať ľudí prevezených do košických nemocníc potom, čo ich bolela hlava, boli dezorientovaní, prípadne zvracali. To všetko sú príznaky otravy oxidom uhoľnatým, ktorý je nebezpečný v tom, že ide o bezfarebný plyn bez vône a tak až následné príznaky prezradia, že sa ním otrávili. Vo všetkých prípadoch ale malo ísť našťastie podľa nameraných hodnôt iba o ľahkú formu otravy, aj keď deväť pacientov v nemocnici v Šaci absolvovalo pobyt v hyperbarickej komore. Stav pacientov je ale stabilizovaný."

Ladislava Šustová, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura, (telefonát): "V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura Košice sme do polnoci ošetrili spolu 21 intoxikovaných osôb z Čane, ktorí sa sťažovali prevažne na bolesti hlavy, prejavovala sa u nich celková slabosť, malátnosť až nevoľnosť a u niektorých došlo aj ku kolapsovým stavom. Pacientom boli urobené interné fyzikálne vyšetrenia, EKG vyšetrenie ako aj vyšetrenie na stanovenie hladiny kysličníka uhoľnatého v krvi. Väčšina ľudí bola vyšetrená ambulantne a takmer všetci podstúpili liečbu kyslíkom. Na krátkodobú hospitalizáciu boli prijatí traja pacienti s ľahšou formou otravy kysličníkom uhoľnatým, ktorých v priebehu dňa prepustíme domov. U osôb privezených z Čane bola hodnota kysličníka uhoľnatého desať až šestnásť percent, preto sa u nich prejavili len ľahšie príznaky otravy."

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001