Dnes je piatok 3. júla 2020. Sviatok má Miloslav zajtra má sviatok Prokop .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow KORZÁR: Dvaja Košičania sa pošmykli, ležia v nemocnici
KORZÁR: Dvaja Košičania sa pošmykli, ležia v nemocnici Formátovať pre tlač

04 február 2015    

Uverejnené: 4.2.2015
Autorka: Katarína Gécziová
 
Vykĺbené rameno a zlomená chrbtica sú prvé vážnejšie zranenia, ktoré utrpeli pri páde na klzkom povrchu dvaja ľudia. Prednosť pri čistení majú cesty. 

Z pondelka na utorok ošetrili v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura dvoch ľudí, ktorí spadli na klzkom chodníku. Oboch museli po ošetrení hospitalizovať.
Hovorkyňa nemocnice Ladislava Šustová povedala, že jeden z pacientov si vykĺbil rameno, druhý si pri páde zlomil chrbticu.
Ide o prvé dve vážnejšie zranenia súvisiace so snežením a mrazom za posledné dni.
Lekári doteraz veľa práce pre sneh s pacientmi nemali. Počas víkendu boli ošetrení dvaja pacienti so zraneným zápästím a jeden so zlomeným členkom.

Mechanizmy pracujú

Počas uplynulého víkendu, kedy výdatne snežilo, mal Kosit v košických uliciach všetky mechanizmy a šiestich externých dodávateľov. V pondelok zasahovalo v dennej zmene 11 sypačov a v nočnej zmene 14 sypačov, dva nakladače a tri traktory. „Dnes (včera pozn. red.) máme sedem sypačov, dva malé nakladače, dva traktory a jednu multikáru, ktoré dokončujú bočné ulice,“ informoval Roland Bánhegyi, hovorca spoločnosti Kosit, ktorá v meste zabezpečuje zimnú údržbu.
Kým cesty sú už poväčšinou od snehu očistené, chodcov trápia šmykľavé chodníky. V utorok poobede začali čistiť pracovníci Kositu chodníky na Furči.

Dôležitosť určuje plán

Kosit postupuje pri čistení ciest a chodníkov v správe mesta podľa operačného plánu zimnej údržby. Ten schvaľuje pred začiatkom zimnej sezóny mesto.
„Podľa tohto plánu sú určené komunikácie, ktoré majú takzvanú prvú dôležitosť pri zabezpečovaní zjazdnosti komunikácií a tu patria napríklad hlavné ťahy, kde premáva mestská hromadná doprava. Po zmiernení následkov zimy mechanizmy sa presúvajú z hlavných ťahov na bočné a medziblokové komunikácie,“ vysvetľuje Bánhegyi. Chodníky a ostatné miestne komunikácie patria podľa neho do druhého poradia dôležitosti. Čistia sa len tie, ktoré sú zahrnuté do plánu. Postupuje sa pritom v smere od centra do ostatných mestských častí. Medzi prvými býva sneh odstránený na Hlavnej ulici.
Prioritou je tiež čistenie napríklad na autobusových zastávkach.

Zodpovední sú viacerí

Za odpratanie snehu z chodníkov, ciest alebo ich posypanie zodpovedajú rôzni vlastníci, správcovia a užívatelia nehnuteľností. Medzi nimi mestské časti, nemocnice alebo podnikatelia. Hovorkyňa košického dopravného podniku Michaela Karaffová uviedla, že zodpovedajú za odpratávanie snehu na električkových zastávkach. Údržbu areálu si zabezpečuje aj univerzitná nemocnica.
„Sneh z cestných komunikácií odpratávajú veľké mechanizmy dodávateľskej firmy. Upratanie snehu ako aj posyp chodníkov ručne ako aj malými mechanizmami zabezpečujeme vo vlastnej réžii,“ dodala Šustová.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 12 február 2015 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001