Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow KORZÁR: Lekári ošetrili desiatky zranených
KORZÁR: Lekári ošetrili desiatky zranených Formátovať pre tlač

16 február 2015    

Uverejnené: 10.2.2015
Redaktorka: Katarína Gécziová

Počty zranených ľudí po pádoch na chodníkoch sa v nemocniciach zvyšujú. Počas víkendu zase zamestnávali lekárov športovci z lyžiarskych svahov.

Viaceré košické chodníky pripomínajú v týchto dňoch klzisko. Tam, kde údržba chodníky neposypala, majú ľudia problémy s chôdzou a padajú. Bohatá nádielka snehu zase rozhýbala lyžiarov a snoubordistov na svahoch. Lekárom tak pribúda práce. Úrazoví chirurgovia Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice ošetrili počas minulého víkendu najmä úrazy lyžiarov, ktorí prichádzali najmä zo svahov v Jahodnej a Kavečanoch. "Z vážnejších poranení sa objavili trieštivé zlomeniny rúk a nôh, podvrtnuté kolená aj zlomená lopatka," informovala hovorkyňa nemocnice Ladislava Šustová.

Na lôžku ôsmi

Včerajšie mrazivé ráno podľa nej spôsobovalo problémy chodcom. Na Klinike úrazovej chirurgie na Rastislavovej ulici doobeda ošetrili vyše 60 pacientov s rôznymi poraneniami. Prevládali pomliaždenia zápästí a kolien. "Zaznamenali sme aj zlomeninu krčka stehennej kosti a zlomeninu lakťa. Hospitalizovať museli troch pacientov." Plné ruky práce mali aj na Oddelení urgentného príjmu na Triede SNP. Včera doobeda tu ošetrili 17 zlomenín u ľudí, ktorí spadli na zladovatenom chodníku. "V ďalších 11 prípadoch lekári ošetrili udreté a narazené horné a dolné končatiny. Jeden chodec si pri páde udrel hlavu, piatich pacientov hospitalizovali."

Ostať doma

Medzi popadanými prevládajú najmä starší ľudia. Ich kosti sú jemnejšie a ľahšie sa lámu. Okrem toho sa ich zlomeniny hoja ťažšie a môžu po nich zostať trvalé následky. Preto lekári odporúčajú, aby počas týchto dní vychádzali von len v nevyhnutných prípadoch. Lekári pomáhali i zraneným chodcom po autonehodách. Jeden utrpel podvrtnutie driekovej chrbtice, druhý podvrtnutie krčnej chrbtice.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001