Dnes je pondelok 6. apríla 2020. Sviatok má Irena zajtra má sviatok Zoltán .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Nemocnica v médiách arrow KORZÁR: Rosocha: Najvýhodnejšia cena bola jediné možné riešenie
KORZÁR: Rosocha: Najvýhodnejšia cena bola jediné možné riešenie Formátovať pre tlač

23 apríl 2015    

Uverejnené: 16.04.2015
Redaktorka: Katarína Gécziová

Pre pochybenia pri verejnom obstarávaní na výber dodávateľa upratovacích služieb odstúpil teraz už bývalý riaditeľ Ladislav Rosocha. V čase odvolania sa už pre Korzár nevyjadril. Spravil tak teraz. Zdôrazňuje, že zabezpečenie upratovacích prác prieskumom trhu bolo len dočasné riešenie do vyhlásenia verejného obstarávania. Zabezpečenie upratovanie novej budovy podľa jeho slov nemohol realizovať, kým nebola oficiálne skolaudovaná a odovzdaná do užívania.

Špecifikácia podmienok

Menuje, že vyhláseniu verejnej súťaže predchádzali kolaudácia, presťahovanie oddelení zo starých priestorov či nastavenie hygienicko-epidemiologického režimu.
"Až potom mohli byť vyšpecifikované presné podmienky upratovania v novom objekte. Tie sa dajú určiť až vtedy, keď je známe rozmiestnenie ambulancií, odborných oddelení a ďalších pracovísk, vrátane ich vybavenia nábytkom, ktorý nebol súčasťou projektu financovaného z eurofondov."

Nepretržitá prevádzka

Rosocha upozorňuje na to, že po presťahovaní všetkých pracovísk do novej budovy nebolo možné zastaviť nepretržitú prevádzku urgentného príjmu. Zároveň musel okamžite zabezpečiť čistotu a hygienu priestorov novej budovy. "Preto bol použitý postup zadávania zákazky prieskumom trhu, s takými podkladmi, ktoré boli k dispozícii, teda len plochy upratovaných priestorov." 

Najvýhodnejšia ponuka

Rosocha hovorí, že použitie prieskumu trhu a cenovo najvýhodnejšej ponuky za daných okolností bolo jediné možné riešenie. Dodal, že ešte pred jeho odvolaním sa začalo „s prípravami na koncepčnú zmenu, a to realizáciou upratovacích služieb vlastnými kapacitami v celej nemocnici.“
V súčasnosti je povereným primárom Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.
 

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
Naposledy zmenené ( 23 apríl 2015 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001