COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je sobota 27. februára 2021. Sviatok má Alexander zajtra má sviatok Zlatica .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka arrow Mediálne centrum arrow Tlačové správy arrow Niet dôvod na obavy, zdravotná starostlivosť v nemocniciach je plne zabezpečená
Niet dôvod na obavy, zdravotná starostlivosť v nemocniciach je plne zabezpečená Formátovať pre tlač

26 január 2016    

Uverejnené: 26.1.2016
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Počet stiahnutých výpovedí sestier zo dňa na deň rastie, ku dnešnému dňu vzalo späť svoje výpovede 594 sestier, nemocnice zároveň prijali do pracovného pomeru  161 nových sestier.

Ministerstvo zdravotníctva SR vníma pozitívne, že aj napriek kampani zo strany funkcionárok sestier, ktorej sme denne svedkami, stále rastie počet sestier, ktoré sa slobodne informovali u svojich zamestnávateľov, overili si fakty a na základe toho stiahli svoju výpoveď.

Stále platí, že ak má niektorá zo sestier nejasnosti alebo otázky, súvisiace s pokutou vo výške 3 300 eur, ktorá im hrozí pri stiahnutí výpovede (čo vyplýva z tzv. „Dohody o solidarite“, ktorú predkladá sestrám Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek) - Ministerstvo zdravotníctva SR, ako aj jednotliví zamestnávatelia sú pripravení poskytnúť sestrám právnu pomoc. Opätovne zdôrazňujeme, že ide o amorálnu dohodu, ktorej hlavnou ambíciou je zastrašovanie. Čo je však pozitívne, sestry sa o právne dôsledky tejto dohody intenzívne zaujímajú, informujú sa na detaily, chcú vedieť – ako ďalej postupovať a dohodu prípadne zrušiť.
V tejto súvislosti MZ SR zdôrazňuje, že uvedenú pokutu sestry platiť nebudú, nemusia sa tejto nehoráznej sankcie vonkoncom obávať. Metóda zastrašovania v tomto prípade nefunguje.

Dobrou správou  dnešného dňa je aj to, že sestry z Nemocnice s poliklinikou Bojnice sťahujú  svoje výpovede, rozhodli sa pre zmenu a prijali ponuku riaditeľa na konštruktívnu diskusiu.
Vzhľadom na uvedené skutočnosti minister zdravotníctva Viliam Čislák konštatoval, že aktuálne počty výpovedí sestier svedčia o tom, že ide výsostne o lokálny problém v Prešove a Žiline, aj tu však pacienti dostávajú potrebnú zdravotnú starostlivosť, v žiadnom prípade nie je dôvod na obavy – zdravotná starostlivosť vo FNsP J. A. Reimana Prešov a FNsP Žilina je poskytovaná, obe nemocnice poskytujú všetky potrebné služby.

Ministerstvo zdravotníctva odkazuje všetkým pacientom a občanom, že monitoring aktuálnej situácie sa vyvíja priaznivo a niet dôvod ani na minimálny náznak obáv.

Pridal: Mgr. Ladislava Šustová    
   
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001