Dnes je sobota 28. marca 2020. Sviatok má Soňa zajtra má sviatok Miroslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Novorodenecké oddelenia dostali darom nové monitory dychu Formátovať pre tlač

07 december 2018    

Našim najmenším pacientom a ich mamičkám už slúži 10 nových monitorov typu Babysense. Tie sme dostali od Nadácie Križovatka a spoločnosti MIRAKL a.s., ktorá na Slovensku zastrešuje lekárne Dr. Max.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Monitor dychu BabySense je historicky prvým výrobkom na svete tohto druhu. Po dobu 30 rokoch svojej existencie prešiel mnohými úpravami a je neustále modernizovaný tak, aby spĺňal náročné klinické skúšky.

Za spoločnosť MIRAKL našu nemocnicu navštívila a monitory odovzdala Dana Svatková: „Profesionálna starostlivosť o zdravie pacientov je základným pilierom každodennej práce a služby, ktorú denne poskytujeme širokej verejnosti. Pomoc nemocniciam a ich najmenším pacientom je pre nás preto celkom prirodzená. Teší nás, že môžeme podporiť starostlivosť o zdravie tých najzraniteľnejších aj za bránami lekárni."

V prípade, ak sa dýchanie zastaví na dobu dlhšiu ako 20 sekúnd, alebo ak dieťa začne plytšie a pomalšie  dýchať, monitor upozorní na tento stav  zvukovým a svetelným signálom. Každé dieťa s rizikovým faktorom pre SIDS (syndróm náhleho úmrtia) by malo mať tento monitor aj po prepustení z nemocnice, ktorý vieme za poplatok z nemocnice aj zapožičať.  Rizikové skupiny sú napríklad predčasne narodené deti, deti s  malou pôrodnou hmotnosťou do 2500 gramov, ak sa SIDS vyskytol u niektorého zo súrodencov, nízky vek matky do 20 rokov či deti matiek, ktoré mali počas tehotenstva zlú životosprávu. 

Image
Foto: Dionýz Kiss

„Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať za nové monitory dychu,  ktoré opäť zlepšia starostlivosť o našich najmenších pacientov. Teraz už každé dieťatko u nás hospitalizované má v postieľke  apnoe podložku, či je pri mamičke alebo na oddelení. Monitor dychu spoľahlivo odhalí náhlu zástavu dychu a pri rýchlom poskytnutí prvej pomoci môžeme bábätko zachrániť.  Mamičky sú spokojnejšie, lepšie spia, tým sa aj laktácia rozvíja rýchlejšie a na druhej strane aj práca zdravotníckeho personálu je uľahčená," uviedla primárka neonatológie Iveta Kostelníková.

Nadácia Križovatka je mimovládna nezisková organizácia, ktorá vznikla v roku 2008 s cieľom pomáhať deťom ohrozeným syndrómom SIDS. V projekte „Mamička dýcham" bolo novorodeneckým oddeleniam našej nemocnice darovaných do dnešného dňa celkovo 54 monitorov dychu.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 18 december 2018 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001