Dnes je sobota 28. marca 2020. Sviatok má Soňa zajtra má sviatok Miroslav .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka arrow web arrow Tlačové správy arrow Nový sterilizačný prístroj STERAD 200 na Oddelení centrálnej sterilizácie
Nový sterilizačný prístroj STERAD 200 na Oddelení centrálnej sterilizácie Formátovať pre tlač

09 máj 2007    

Začiatkom tohoto roku sa Oddelenie centrálnej sterilizácie v prevádzke na Triede SNP zakúpil jeden z najmodernejších sterilizačných prístrojov STERRAD 200 (na snímke), ktorý patrí k  technológii tretej generácie. Kvalitná sterilizačná technika je prínosom  najmä pre pracoviská chirurgických odborov. Umožňuje totiž rýchly obrat  termolabilného a finančne náročného materiálu, čím sa zvyšuje jeho využiteľnosť a šetrenie špeciálnej zdravotníckej pomôcky z ekonomického hľadiska.

Image

Foto: Dionýz Kiss.

„Našou snahou je prispieť použitím nového prístroja k rýchlejšiemu a kvalitatívne efektívnejšiemu ošetrovaniu našich pacientov - klientov v rámci diagnostických, terapeutických a ošetrovateľských postupov,“ konštatovala bc. Ľudmila Ludviková, vedúca sestra Oddelenia centrálnej sterilizácie na Triede SNP, podľa ktorej pracovníci Oddelenia centrálnej sterilizácie už počas krátkej doby jeho prevádzkovania mohli skonštatovať, že využiteľnosť a záujem o tento druh sterilizácie sa z mesiaca na mesiac zvyšuje, čo ich samozrejme teší.

Plazmová sterilizácia je druh fyzikálno-chemickej sterilizácie, ktorá sa  využíva na sterilizáciu zdravotníckych pomôcok z nestabilných materiálov, chirurgického a endoskopického inštrumentária, kamerových systémov a rôznych zdravotníckych pomôcok so sťaženým prístupom média do dutín, či iných miest. Zaraďuje sa medzi nízko teplotnú, suchú, netoxickú a bezpečnú sterilizáciu. Je najšetrnejšiou metódou sterilizácie s nízkou sterilizačnou teplotou a z hľadiska ekológie výslednými produktmi sú vodík a kyslík, čo nepredstavuje žiadne riziko pre obsluhujúci personál.

Keďže na vysterilizovaných zdravotníckych pomôckach nezanecháva žiadne reziduá, nie je potrebné jeho odvetrávanie. Vplyvom vákua prechádza do plynného skupenstva a kondenzuje na povrchoch materiálu. Následne začne pôsobiť vysokofrekvenčné elektromagnetické pole, čím dochádza k štiepeniu atómov a usmrcovaniu života schopných mikroorganizmov. Vzduch do komory sterilizátora je nasávaný cez Hepa filter a pracovná teplota nepresahuje 50 stupňov C.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 21 máj 2007 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001