Dnes je piatok 29. mája 2020. Sviatok má Vilma zajtra má sviatok Ferdinand .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
Primár urologického oddelenia Doc. MUDr. Dušan Martinčok, CSc. získal Cenu primátora mesta Košice Formátovať pre tlač

07 máj 2010    

V piatok 7. mája 2010 sa uskutočnil v Historickej radnici na Hlavnej 59 v Košiciach slávnostný ceremoniál pamätného dňa Košíc spojený s odovzdávaním Ceny mesta Košice a ďalších ocenení. Medzi ocenenými bol aj primár Urologického oddelenia Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice Doc. MUDr. Dušan Martinčok, CSc., ktorý získal CENU PRIMÁTORA MESTA KOŠICE za zásluhy o rozvoj detskej urológie vo východoslovenskom regióne a celoživotnú prácu v oblasti urológie pri príležitosti životného jubilea - 60 rokov. Na záver slávnostného ceremoniálu predniesol doc. Martinčok za ocenených ďakovnú reč.

Image

Doc. MUDr. Dušan Martinčok, CSc. sa ako prvý odborne špecializovaný detský urológ na Slovensku zaslúžil o rozvoj detskej urológie vo východoslovenskom regióne a výrazne prispel počas viac než 36 rokov svojej praxe k liečbe urologických pacientov z Košíc a celého východoslovenského regiónu. Od roku 1990 vedie Urologické oddelenie Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice a spolu s kolektívom vykonáva diagnosticko-terapeutickú činnosť na vysokej úrovni porovnateľnú s trendom v okolitých krajinách.

Vytvoril podmienky pre zahájenie komplexnej liečby močových kameňov v rámci košického kraja - činnosť prístroja na mimotelové odstraňovanie kameňov začala v roku 1986. Obdobne v rámci košického kraja zahájil laparoskopické operácie urologických ochorení, ktoré výraznou mierou zlepšili operačný a pooperačný komfort urologických pacientov. V rámci diagnostiky a liečby nádorov močového mechúra rozšíril spektrum diagnostiky  o metodiku tzv. modrým svetlom, ktorou je možné diagnostikovať i tzv. neviditeľné nádory močového mechúra a tým výrazne zlepšiť liečebné výsledky u pacientov s touto diagnózou. Je autorom a spoluautorom mnohých odborných prednášok a publikácií v našej i zahraničnej literatúre a členom našich i zahraničných odborných spoločností.

Image

Image
Foto: Dionýz Kiss

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 10 máj 2010 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001