COVID-19 - pre viac informácií kliknite tu
Dnes je streda 2. decembra 2020. Sviatok má Bibiána zajtra má sviatok Oldrich .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
COVID-19
Všeobecné obchodné podmienky

    


Domovská stránka
Filharmonici a konzervatoristi spríjemnili deň pacientom i zamestnancom FN L. Pasteura Košice Formátovať pre tlač

18 jún 2010    

Spríjemniť deň pacientom, zamestnancom i návštevníkom Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice dnes prišli členovia Štátnej filharmónie Košice a študenti košického konzervatória, ktorí svoje koncertné umenie predviedli v návštevnej hale v prevádzke na Triede SNP 1. Malebné tony klasickej hudby vniesli radosť do nemocničného prostredia a koncert veľmi pozitívne vnímali diváci, ale i samotní hudobníci, pre ktorých je koncertovanie mimo koncertnej sály zaujímavou skúsenosťou.

Image

Liečivá hudba pozitívne naladila všetkých prítomných a umožnila im odpútať sa aspoň nachvíľu od rutiny bežného dňa a pozabudnúť na zdravotné či pracovné problémy. V netradičnom prostredí odzneli diela skladateľov - Pablo de Sarasate, Jaroslav Doležal, George Morel, Robert Schumann, Henri Vieuxtemps a Jiří Rada.

Touto cestou chceme vyjadriť vďaku hudobníkom Štátnej filharmónie Košice za krásny koncert zrealizovaný v rámci projektu Živá hudba v nemocnici. Vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice sa uskutočnil už tretí rok po sebe  a hudobníci ho odohrali bez nároku na honorár. Náklady spojené s ich dopravou uhradila firma ČaSS, spol. s r.o. a súčasťou benefície bolo aj odovzdanie obrazu od výtvarníčky Zdenky Blonskej Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice, ktorý prevzala námestníčka riaditeľa MUDr. Iveta Marinová, MPH. Dielko spestrí priestory Oddelenia urgentného príjmu FN L. Pasteura Košice na Triede SNP 1.

F O T O G A L É R I A : 

Image

Image

Image

Image
Autor fotografií: Dionýz Kiss


Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 21 jún 2010 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2020 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001