Dnes je sobota 6. júna 2020. Sviatok má Norbert zajtra má sviatok Róbert .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania
Koronavírus

    


Domovská stránka
FN L. Pasteura Košice získala finančný príspevok na výstavbu moderného urgentného príjmu Formátovať pre tlač

29 jún 2010    

Ministerstvo zdravotníctva SR ako Riadiaci orgán pre Operačný program Zdravotníctvo schválilo žiadosť o nenávratný finančný príspevok pre Fakultnú nemocnicu L. Pasteura Košice na výstavbu moderného urgentného príjmu a schválilos jej pomoc vo výške 26 489 999,61 EUR. Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice reagovala na výzvu Ministerstva zdravotníctva SR v súvislosti s čerpaním prostriedkov z Operačného programu Zdravotníctvo na rekonštrukciu a modernizáciu všeobecných nemocníc žiadosťou s názvom Urgentný príjem FN L. Pasteura Košice pre 21. storočie, ktorou sa uchádzala o finančné prostriedky na výstavbu pavilónu riešiaceho traumatologický a chirurgický urgentný príjem.

Nový urgentný príjem bude situovaný v sedemposchodovej budove na Rastislavovej ulici, pričom počíta s výstavbou ôsmych operačných sál, moderných laboratórií a 120-timi lôžkami. Pôsobiť by v ňom mala klinika úrazovej chirurgie, chirurgická klinika, rádiodiagnostické oddelenie, oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny a ďalšie pracoviská. Stavebné práce by mali začať na jeseň tohto roka.

Momentálne je Klinika úrazovej chirurgie FN L. Pasteura Košice spolu so svojim urgentným traumatologickým príjmom situovaná v II. pavilóne na Rastislavovej ulici, ktorý predstavuje historickú a pamiatkovo chránenú budovu, čo neumožňuje väčšie priestorové variácie ani rozširovanie. Lôžkové kapacity chirurgickej kliniky situovanej v monobloku sú takisto obmedzené, zatiaľ čo stúpajúci nárast počtu pacientov kladie zvýšené požiadavky na kapacitu operačných sál a chirurgických oddelení.

Výstavba nového pavilónu umožní vznik urgentného príjmu, chirurgického príjmu a operačných sál na úrovni 21. storočia, zefektívnila by poskytovanie chirurgickej zdravotnej starostlivosti a sústredila by ju na jedno miesto.

 

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 06 júl 2010 )    
< Predchádzajúce   Ďalšie >
Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001