Dnes je pondelok 15. októbra 2018. Sviatok má Terézia zajtra má sviatok Vladimíra .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Pozývame Vás na "Halloweenske pohladenie"

03 október 2018   web - Pozvánky - Oznamy  

Polievkový tím Oddelenia rádiodiagnostiky a zobrazovacích metód (RDG a ZM) Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach chce aj tento rok obhájiť prvenstvo v neobvyklej gastronomickej súťaži s názvom Polievkový festival. Minulý rok porotu, ktorú tvorili samotní návštevníci- ochutnávači, očarila najviac zo všetkých uvarených polievok práve špecialita pripravená našimi zamestnancami s názvom Mexická jeseň.  

Image
Polievkový festival 2017

Tento rok o víťazstvo zabojuje šéfkuchárka Lucia Kocelková, ktorá zároveň polievku vymyslela a pomáhať budú Renata Rogoňová, Marianna Výrostková a Simona Šebová. To, koľko ingrediencií je potrebných na prípravu tohtoročnej pochúťky,  pomohli vyrátať naše pani kuchárky z nemocničnej jedálne. Keďže polievka má nádych halloweenu, prispôsobené sú tomu aj všetky ingrediencie. Aj keď recept samozrejme nevyzradíme, prezradiť Vám dopredu môžeme aspoň to, že keď bola ochutnávka tohtoročnej lahôdky na oddelení, všetci sa oblizovali.

Image
Polievkový festival 2017

Celý tím RDG v spolupráci s OZ X-ray Vás pozýva ochutnať ich kulinárske dielo už túto sobotu 13.10.2018 na Polievkovom festivale v priestoroch Kulturparku.

 

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 03 október 2018 )    
UNLP po novom dokáže geneticky vyšetriť tkanivo niektorých typov nádorov do 3 hodín

03 október 2018   web - Udialo sa...  

Doteraz sme tieto vyšetrenia z nášho pracoviska patológie posielali do genetických laboratórií, čo však predĺžilo čas vyšetrenia aj o niekoľko dní až týždňov. Výsledky mutačného statusu určitých génov a tým aj informácie o možnej liečbe onkopacienta sa tak významne oddialili. Nie je ani potrebné upozorňovať na fakt, že u onkologického pacienta je každý deň pri začatí liečby veľmi dôležitý.

Image
Foto: Dionýz Kiss  

Oddelenie patológie UNLP Košice získalo na tento projekt finančnú podporu z 22. ročníka zbierky Dňa narcisov organizovanej Ligou proti rakovine. Išlo konkrétne o 5000 Eur, ktoré putovali priamo z rúk darcov na toto oddelenie, čo výrazne urýchli proces diagnostikovania nádorov. Konkrétne ide o vzorky pacientov s karcinómom pľúc, čreva a malígneho melanómu (zhubný nádor kože). Prostriedky boli v plnej miere využité na zavedenie novej rýchlej diagnostickej metódy, ktorá umožňuje vyšetriť na genetickej úrovni tkanivo nádoru onkologických pacientov už za pár hodín (2-3 hodiny).

„Na trh vstúpili nové možnosti rýchlej/statimovej diagnostiky základných prediktívnych molekulovo-genetických markerov, kde je možné vyšetrenie vykonať do 3 hodín od definitívneho určenia diagnózy. Na základe výsledkov z týchto vyšetrení je pacient liečený špeciálnou terapiou. Či bude pre neho vhodná a či na ňu bude dobre reagovať nám pomáhajú odhaliť práve tieto analýzy nádorového tkaniva," uviedla RNDr. Lucia Fröhlichová z Oddelenia patológie.

Image
Foto: Dionýz Kiss  

Výhodou tohto uzavretého diagnostického systému je, že nevyžaduje genetické laboratórium s množstvom prístrojov a špeciálnych priestorov pre prípravu vzorky. Systém je schopný vykonať vyšetrenie jednorázovo u jedného pacienta hneď po vložení tkanivovej vzorky do špeciálnej diagnostickej kazety, ktorá obsahuje všetko potrebné pre analýzu. Laboratórium tak nemusí zbierať viac vzoriek na spustenie analýzy, ako je to u iných systémov a tým sa šetrí čas čakania na výsledky.

Prístroj pre analýzu je zatiaľ zapožičaný. Samotné prostriedky boli investované do nákupu špeciálnych diagnostických kaziet, v ktorých na malej časti vzorky od jedného pacienta prebehne celá zložitá molekulovo-genetická analýza. Keďže tento systém má vysokú citlivosť, zachytí aj malé množstvo nádorových buniek. Výhodou je aj to, že každý pacient sa vyšetruje individuálne v samostatnom diagnostickom protokole (diagnostická kazeta), číže sa minimalizuje riziko kontaminácie, zámeny vzorky či prípadnej inej chyby.

Vďaka darovaným prostriedkom vieme poskytovať rýchly servis aj pre pacientov z iných pracovísk- minimálne v rámci regiónu, alebo pre pacientov s naliehavou potrebou vyšetrenia a následného nastavenia na včasnú cielenú liečbu.

Aj zavedením týchto vyšetrení pokračujeme v trende priblíženia sa k najmodernejším molekulovo-patologickým pracoviskám a môžeme takto významne pomáhať onkologickým pacientom. Tento systém je už využívaný na niekoľkých popredných pracoviskách v Európe, v Českej republike a podľa dostupných informácií len na jednom pracovisku v rámci Slovenska mimo UNLP Košice.  

 

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 03 október 2018 )    
S pomocou dobrovoľníkov sme maľovali nemocničný plot

26 september 2018   web - Udialo sa...  

Plot lemujúci Univerzitnú nemocnicu L. Pasteura v Košiciach dostal nový náter. Farbu sme vybrali tak, aby sme zachovali obvyklé farby nemocnice.

Image
Foto: Dionýz Kiss  

Nový modrý náter zdobí plot z Rastislavovej ulice dlhý 220 metrov. Jeho maľovanie trvalo dva dni a do tejto akcie sa zapojilo asi 70 ľudí. Keďže „brigádu" zorganizovala Mestská časť Juh v spolupráci s UNLP Košice v rámci týždňa dobrovoľníctva, ruku k dielu priložili nie len dobrovoľníci, ale aj zamestnanci oboch inštitúcií.

Pred náterom:

Image
Foto: Dionýz Kiss  

„Našim cieľom bolo pomôcť skrášliť prostredie nemocnice ako aj mestskú časť. Plot bol pred samotným maľovaním mechanicky ošetrený odstránením hrdze,  dozor a technickú podporu sme zabezpečovali prostredníctvom svojich zamestnancov. Farbu ako aj ochranné prostriedky sme financovali z vlastných zdrojov, celkové náklady boli do 500 Eur. Všetkým zúčastneným za pomoc veľmi pekne ďakujeme," uviedol generálny riaditeľ UNLP Košice, MUDr. Milan Maďar. Keďže akcia mala pozitívne ohlasy, v maľovaní plota z ostatných strán nemocnice chceme pokračovať opäť po zime, teda v priebehu budúceho roka. 

Takto vyzeralo maľovanie:

Image
Foto: Dionýz Kiss  

Image
Foto: Dionýz Kiss  

Image
Foto: Dionýz Kiss  

Image
Foto: Dionýz Kiss  

Po maľovaní:

Image
Foto: Dionýz Kiss  

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 03 október 2018 )    
Vďaka spolupráci sme dokončili ďalšiu rekonštrukciu

06 september 2018   web - Tlačové správy  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach dokončila ďalšiu rekonštrukciu, ktorá nie len zlepší podmienky na pobyt v nemocnici našim pacientom, ale ušetrí aj nemalé výdavky.

Image
Foto: Dionýz Kiss  

UNLP Košice sa snaží využívať rôzne formy a spôsoby zlepšenia prostredia a technického vybavenia priestorov nemocnice a preto hľadá stále nové formy spolupráce. Tento rok sa nám v letných mesiacoch podarilo v spolupráci s občianskym združením Spoločnosť pre kriticky chorých  zrealizovať spoločný projekt  v prospech pacientov ako aj samotných zamestnancov.

Image
Foto: Dionýz Kiss

 

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 26 september 2018 )   Čítať viac...  
V UNLP Košice pokračuje maratón opráv a rekonštrukcií

16 august 2018   web - Udialo sa...  

Na XVI. pavilóne boli na ženskom oddelení Psychiatrickej kliniky kompletne vymenené výplňové okenné konštrukcie  za účelom zlepšenia tepelnoizolačných vlastnosti s cieľom zvýšenia tepelnej pohody  vnútorných priestorov.  

Image
Foto: Dionýz Kiss

Klinika tak zvýšila komfort nie len pre našich pacientov, ale aj pre personál. Súčasne pri výmene 11 okien prebehlo maľovanie priestorov oddelenia ako aj výmena  časti podlahových krytín. Realizácia bola zabezpečená dodávateľsky.  Maľovanie priestorov a položenie  PVC  boli realizované vlastnými zamestnancami referátu údržby.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Image
Foto: Dionýz Kiss

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 16 august 2018 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 190 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001