Dnes je nedeľa 17. februára 2019. Sviatok má Miloslava zajtra má sviatok Jaromír .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Zákaz návštev

11 február 2019   web - Pozvánky - Oznamy  

Vedenie UNLP Košice po konzultácii s Odborom epidemiológie RÚVZ Košice vzhľadom na aktuálny výskyt akútnych respiračných ochorení nariaďuje zákaz návštev hospitalizovaných pacientov dňom 08. 02. 2019 až do odvolania.

Pridal: Administrator    
Naposledy zmenené ( 11 február 2019 )    
Od prvej transplantácie obličky v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice ubehlo už 30 rokov

23 január 2019   web - Udialo sa...  

Transplantačné centrum UNLP Košice oslavuje 30 rokov od realizácie prvej transplantácie.  Odvtedy bolo v Košiciach uskutočnených takmer 1100 obličkových transplantácií. Pri tejto príležitosti sa v Košiciach konal slávnostný seminár, na ktorom sme si pripomenuli toto výročie a uctíme si ľudí, ktorí sa významnou mierou podieľali a podieľajú sa aj na darcovskom a transplantačnom programe v Košiciach i na Slovensku.  

Image

Transplantačné centrum v Košiciach je jedným zo štyroch slovenských centier, kde sa transplantujú obličky, zároveň sme jediným takýmto centrom na východnom Slovensku. Na multidisciplinárnom programe obličkových transplantácií sa podieľajú odborníci z viacerých pracovísk UNLP Košice (Transplantačné oddelenie, I. chirurgická klinika,  I. klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny, Oddelenie laboratórnej medicíny - pododdelenie klinickej imunológie, Urologická klinika, Združená tkanivová banka, Neurologická klinika a konziliárnymi vyšetreniami takmer všetky ostatné pracoviská nemocnice). Spolupracujeme s Národnou transplantačnou organizáciou a v rámci multiorgánových odberov so všetkými slovenskými transplantačnými centrami a tiež  so zahraničnými pracoviskami a organizáciami. Kľúčom k úspechu v orgánovej transplantológii je darcovský program.

Image

„V rámci multiorgánových odberov realizujeme odbery sŕdc na transplantáciu pre NÚSCH, odbery pečene na transplantáciu pre Transplantačné centrum Banská Bystrica a na medzinárodnej úrovni  sa nedá nespomenúť spolupráca predovšetkým s Českou republikou (IKEM) - čo sa týka odberov orgánov ale tiež v transplantačnej nefrológii. Zároveň sa uchádzame o to, aby sme sa stali aj pečeňovým transplantačným centrom  a vyvíjame aktivity týkajúce sa vzťahu transplantačnej a regeneračnej medicíny," uviedol primár centra, MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD.

Pripomenutie si tridsiateho výročia prvej obličkovej transplantácie je dobrou príležitosťou na poďakovanie všetkým, ktorí prispeli k formovaniu tohto úspešného programu našej nemocnice. Na ňom sa v piatok zúčastnia viaceré významné osobnosti, ako generálny riaditeľ Sekcie zdravia MZ SR doktor Bdžoch, prezident Slovenskej lekárskej spoločnosti profesor Breza, hlavná odborníčka MZ SR pre orgánové transplantácie docentka Žilinská, riaditeľ Národnej transplantačnej organizácie doktor Kuba, košický župan Rastislav Trnka, rektor UPJŠ profesor Sovák, dekan LF profesor Pella a mnohí iní.

Image

Významnosť košického transplantačného centra vyzdvihol aj košický župan, Ing. Rastislav Trnka: „Transplantačné oddelenie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice  garantuje odberový a transplantačný program pre celý región východného Slovenska, čo je viac ako 1,5 milióna obyvateľov. Spolupráca s európskymi transplantačnými centrami dokazuje, že máme medzinárodne uznávané pracovisko, schopné konkurovať špičkám v zahraničí. Aj preto sme sa rozhodli udeliť mu plaketu predsedu Košického samosprávneho kraja za dlhoročnú svedomitú a zanietenú prácu pri záchrane toho najcennejšieho - ľudského života."

Image

Prvá transplantácia obličky bola uskutočnená pred tridsiatimi rokmi, presne 20.11.1988 a odvtedy bolo v Košiciach uskutočnených už takmer 1100 obličkových transplantácií, asi  6% z nich od žijúcich darcov. Ročne sa u nás transplantuje približne päťdesiat obličiek od žijúcich i mŕtvych darcov, čo predstavuje takmer tretinu transplantácií obličiek na Slovensku.

„Realizujeme program preemptívnych obličkových transplantácií, výmenných obličkových transplantácií a tiež špeciálnych desenzibilizačných príprav pri inkompatibilných pároch darca - príjemca. Odbery obličiek od žijúcich darcov sú realizované retroperitoneoskopickou, teda pre darcu komfortnou metódou," dodáva MUDr. Beňa. 

Spomínaný seminár zastrešený Transplantačným centrom Košice, Slovenskou transplantologickou spoločnosťou, OZ Druhé šance a agentúrou GESKER sa uskutočnil v piatok 18.1.2019 v Sále Bačíková v Košiciach.

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 23 január 2019 )    
Zamestnanci nemocnice opäť pomáhali ľuďom v núdzi

10 január 2019   web - Udialo sa...  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice zbierkou nepotrebných šiat a riadu pomohla ľuďom zo sociálne slabších pomerov, ktorí využívajú služby zariadenia Oáza- nádej pre nový život v Bernátovciach. Druhý ročník akcie opäť zaplnil sklady v oboch areáloch nemocnice.

 Image  

Do zberu sa mohli zapojiť všetci zamestnanci nemocnice.  Zbierali sa rôzne praktické veci ako oblečenie, obuv, riady a spotrebiče do kuchyne, deky, periny a posteľná bielizeň, suché potraviny či rôzne hygienické potreby. Vzhľadom na množstvo vecí, ktoré sa u nás vyzbieralo, sme opäť veci medzi sviatkami odnášali až dva dni. Keďže sa v Oáze v Bernátovciach nachádzajú aj rodiny s deťmi, naši zamestnanci im darovali množstvo oblečenia, hračiek či iných potrebných vecí, ktoré im okamžite urobili radosť.

Všetkým zamestnancom, ktorí podporili túto akciu, zo srdca ďakujeme!  

 Image  

 Image  

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 10 január 2019 )    
V UNLP Košice sa v roku 2018 narodilo 3056 detičiek

07 január 2019   web - Udialo sa...  

Častejšie sa u nás rodili chlapci, počas roka 2018 sa ich v UNLP Košice narodilo spolu 1555 a dievčat bolo 1501.

Image

Šesťdesiatdeväť mamičiek si z pôrodnice domov odnieslo dvojičky, jedna dokonca trojičky. Prevládali spontánne pôrody, ktorých bolo 1936. Čo sa týka mien, v roku 2018 u nás chlapci najčastejšie dostávali meno Jakub, Oliver a Michal. U dievčat to boli mená Sofia, Viktória a Ema. Aj tento rok mamičky pre svoje ratolesti vybrali tiež nezvyčajné mená ako Achiles, Živko, Amina, Corrado, Levente,  Salim, Shanel, Lada či Lesana . V hniezde záchrany sa tento rok našlo jedno dieťatko.

 

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 07 január 2019 )    
Ospravedlnenie od LOZ

20 december 2018   web - Udialo sa...  

Image

Lekárske odborové združenie UNLP Košice 20.12.2018 rokovalo s vedením UNLP Košice o novom znení  pracovného poriadku, ktoré dňa 17.12.2018 nazvalo na svojom webe "Otrokársky pracovný poriadok."

Vysvetlili sme si s vedením svoje argumenty a rokovaním sme dospeli k spoločnému výsledku. Ospravedlňujeme sa vedeniu UNLP Košice za znenie predchádzajúceho článku, kde sme pracovný pomer nazvali "otrokárskym."

 Martin Paulo  

Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 21 december 2018 )    
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 200 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001