Dnes je sobota 25. januára 2020. Sviatok má Gejza zajtra má sviatok Tamara .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
KORZÁR: Pri letných úrazoch úraduje neopatrnosť a alkohol

10 júl 2008   web - Nemocnica v médiách  

Uverejnené 10. júna 2008 v denníku KORZÁR

NÁSLEDKY: ČASTO AJ DOŽIVOTNÉ POSTIHNUTIE

Ľudia počas leta často utrpia úrazy, s ktorými treba ísť do nemocnice. Väčšinou si ich zapríčinia sami. Lekári preto vyzývajú k väčšej opatrnosti.

Na Klinike úrazovej chirurgie vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura sa lekári stretávajú s prípadmi typickými pre leto. Najčastejšie ošetrujú ľudí zranených pri dopravných nehodách. Ďalej sú to bicyklové a "hlavičkové"zranenia či poranenia v dôsledku požitia alkoholu. Častými pacientmi sú na klinike deti. Najviac ohrozenou skupinou sú šesť- až štrnásťroční. Zrania sa pri autonehodách, bicyklovaní či korčuľovaní.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
  Čítať viac...  
KORZÁR: Suvenír zo zahraničia? Môže to byť choroba

09 júl 2008   web - Nemocnica v médiách  

Uverejnené 24. júna 2008 v denníku KORZÁR

NA ODDELENÍ CUDZOKRAJNÝCH CHORÔB UŽ ZAŽILI VŠELIČO

*PO PÁDE ŽELEZNEJ OPONY sa aj Slováci rozbehli do sveta. Niektorí za prácou, ďalší za adrenalínovými zážitkami, iní spoznávajú kultúry iných národov. Čoraz viac ľudí si môže dovoliť ísť na dovolenku do exotických krajín v Afrike, Ázii, či Južnej Amerike. Všade však na našinca číhajú choroby, ktoré doma nemáme. Liečbou exotických ochorení a prevenciou proti nim sa zaoberá Oddelenie pre cudzokrajné choroby Fakultnej nemocnice L. Pasteura (FNLP) v Košiciach.

KOŠICE. Oddelenie vzniklo pred viac ako tridsiatimi rokmi. Slúži pre pacientov z celého východného Slovenska. V dvoch ambulanciách pracujú dve lekárky. Obe svorne tvrdia, že každý rok majú viac a viac práce. Liečia viac i menej závažné ochorenia. Prípady úmrtia, až na jednu výnimku, našťastie zatiaľ nezaregistrovali.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 10 júl 2008 )   Čítať viac...  
Fakultná nemocnica L. Pasteura Košice podpísala dohodu o spolupráci s nemocnicou v Miškolci

25 jún 2008   web - Tlačové správy  

Riaditeľ Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice MUDr. Jaroslav Šajty a riaditeľ nemocnice v Miškolci Dr. Csiba Gábor podpísali v pondelok 23. júna  2008  v Miškolci "Dohodu o spolupráci", ktorej cieľom je cezhraničná spolupráca medzi týmito zdravotníckymi zariadeniami. Nemocnice sa zaviazali, že budú spolupracovať v medicínsko-odbornej oblasti a v oblasti vzdelávania a vedy, pričom zároveň prejavili vôľu zosúladiť svoje ciele tak, aby sa strategicky upevnila hospodárska pozícia oboch zariadení.

Medicínsko-odborná oblasť sa bude realizovať napríklad organizáciou spoločných vedeckých programov a kongresov a výmenných stáží odborníkov s cieľom výmeny skúsenosti. Podpísaním dohody medzi nemocnicami sa tiež otvoril priestor na spoločný postup pri europrojektoch či ekonomicky výhodné obstarávanie tovarov a služieb.

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 25 jún 2008 )    
Tóny klasickej hudby pohladili dušu pacientov i zamestnancov Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice

19 jún 2008   web - Tlačové správy  

Najznámejšie diela klasickej hudby v strhujúcej interpretácii Komorného orchestra Štátnej filharmónie Košice pod vedením Karola Petrócziho si mohli dnes predpoludním vypočuť pacienti a zamestnanci Fakultnej nemocnice L. Pasteura Košice priamo vo vestibule Pavilónu zdravia na Rastislavovej ulici. Koncert bol skvelou príležitosťou počuť diela majstrov na netradičnom mieste a priniesol krásu a radosť z hudby do nemocničného prostredia.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 20 jún 2008 )   Čítať viac...  
Fotografie prírody spríjemia prostredie návštevnej haly na Triede SNP č. 1

17 jún 2008   web - Tlačové správy  

Dvanásť veľkorozmerných fotografií darovala Fakultnej nemocnici L. Pasteura Košice spoločnosť Bayer na spríjemnenie prostredia pre jej pacientov a zamestnancov. Snímky zachytávajúce krásy prírody boli v utorok 17. júna popoludní umiestnené v hale návštev v prevádzke fakultnej nemocnice na Triede SNP č. 1., okolo ktorej prejdú denne stovky pacientov a návštevníkov nemocnice.

Image

Pridal: RNDr. Jaroslava Oravcová    
Naposledy zmenené ( 20 jún 2008 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 184 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001