Dnes je nedeľa 17. februára 2019. Sviatok má Miloslava zajtra má sviatok Jaromír .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Opäť sme si pripomenuli dôležitosť transplantácií

07 jún 2017   web - Udialo sa...  

6.jún patril aj tento rok už tradične svetovému dňu transplantácií. Jeho cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na význam odberového a transplantačného programu, ktorý ročne zachráni stovky ľudí. Zároveň je tento deň príležitosťou na vyjadrenie vďaky všetkým darcom, ktorí darovali svoje orgány pre záchranu ďalších ľudských životov.

Jeden darca pritom môže zachrániť život až 7 ľuďom. Ide o darovanie orgánov srdce, pľúca, obličky, pečeň či pankreas. Na Slovensku je najviac pacientov čakajúcich práve na obličku. Jej prvá transplantácia sa na Slovensku konala v roku 1972, v Košiciach sa orgánové transplantácie realizujú od roku 1988 a naše transplantačné centrum tento rok prekročilo hranicu 1000 transplantácií obličiek.

Image
zdroj: iran-daily.com

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 07 jún 2017 )    
Aj Vaša krv vie pomôcť pri záchrane života

06 jún 2017   web - Pozvánky - Oznamy  

Image

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 06 jún 2017 )    
UNLP Košice sa pýši novým pamätníkom

01 jún 2017   web - Udialo sa...  

Nová pamätná tabuľa patrí doc. PhDr. Jozef Liška, CSc., ktorý roky pôsobil v odbore lingvistiky a logopédie. Jej odhalenie bolo súčasťou Medzinárodnej konferencie logopédov za prítomnosti rodinných príslušníkov slávneho odborníka.

Image 
Foto: Dionýz Kiss

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 19 jún 2017 )   Čítať viac...  
DIES JESSENII XXII

30 máj 2017   web - Udialo sa...  

V dňoch 25. a 26.mája 2017 sa v priestoroch kultúrno - spoločenského centra Južan v Košiciach uskutočnil celoslovenský chirurgický kongres s názvom DIES JESSENII XXII.

Podujatie, ktoré tento rok oslávilo už krásnych 22 rokov,  nesie meno po známom slovenskom lekárovi, politikovi,  filozofovi a autorovi mnohých vedeckých spisov, ktorý je známy  najmä vykonaním prvej verejnej pitvy ľudského tela v českých krajinách (v roku 1600).

Image 
Foto: Dionýz Kiss

Kongres pripravil organizačný výbor II.chirurgickej kliniky, Lekárskej fakulty UPJŠ a UNLP Košice. Ako prezradil prednosta kliniky, doc. MUDr. Jozef Belák PhD.: „Hlavnou témou bola SEPSA v CHIRURGII. Ide o stále aktuálny problém, s ktorým sa chirurgovia dennodenne stretávajú a spoločne s odborníkmi z iných medicínskych odborov ho spolu riešia.“ Po slávnostnom otvorení nasledoval odborný program, v ktorom odznelo26 prednášok s bohatou diskusiou. Ponúkame Vám fotogalériu z podujatia.

 

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 01 jún 2017 )   Čítať viac...  
V kaplnke na Rastislavovej ulici sme UNLP Košice znovu zasvätili Panne Márii

25 máj 2017   web - Udialo sa...  

Slávnostný akt sa konal pri príležitosti 100. výročia od začiatku zjavení Panny Márie vo Fatime. Jeho súčasťou boli okrem desiatok veriacich z radov pacientov či personálu aj študenti Strednej zdravotníckej školy Kukučínova, ktorí prispeli kultúrnym programom.

 Slávnostnú bohoslužbu odslúžil farár Miroslav Gira z farnosti Košice - Juh: „Keďže dnes je v kresťanskom kalendári sviatok Panny Márie - Pomocnice kresťanov a táto kaplnka je zasvätená práve jej, rozhodli sme sa spojiť odpustovú slávnosť so znovuzasvätením. Svätá omša bola rozšírená o spoločnú modlitbu ruženca a v závere bola modlitba zasvätenia sa Panne Márii. My katolíci si totiž tohto roku pripomíname 100. výročie zjavení vo Fatime. Teší nás, že pri tejto príležitosti boli v kaplnke účastní nie len ľudia z farnosti, ale aj pacienti a personál.“ Ako vysvetlil, zasvätenie sa týka hlavne ľudí, teda nie iba vecí. Dodal, že na celoslovenskej úrovni bude najbližšie zasvätenie 5. júla, teda na Sviatok svätého Cyrila a Metoda. 

Image
Foto: Dionýz Kiss 

Pridal: Mgr. Ivana Stašková    
Naposledy zmenené ( 06 jún 2017 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 84 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001