Dnes je sobota 22. februára 2020. Sviatok má Etela zajtra má sviatok Roman/Romana .  

Domovská stránka
Ochrana osobných údajov
Nemocnica
Služby
Nadácie
Pre pacientov
Mediálne centrum
Pracovná zdravotná služba
Projekty EÚ
Výskum a vývoj
Protikorupčná linka
Podávanie sťažností
Etický kódex
Poďakovania

    


Domovská stránka
Oznam: 
Monitorovanie priestorov Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice kamerovým systémom (viac v položke „Ochrana osobných údajov“).
Bábätká na našich novorodeneckých oddeleniach sú vďaka novým monitorom dychu v ešte väčšom bezpečí

23 október 2017   web - Udialo sa...  

Od Nadácie Križovatka a VSH Development a.s. sme do daru dostali spolu 15 monitorov dychu BabySense II. Ďalší kus nám podaroval anonymný darca.  
Image
Foto: Dionýz Kiss

Vďaka týmto prístrojom budeme vedieť lepšie pomáhať deťom ohrozeným „Syndrómom náhleho úmrtia dojčiat SIDS.“ Ten ohrozuje novorodencov počas prvých mesiacov života, kedy u dieťaťa môže nastať nepravidelné dýchanie či dokonca úplná zástava dychu. Príčina syndrómu je doposiaľ nejasná, no na vzniku sa podieľa viacero rizikových faktorov, napríklad fajčenie matky počas tehotenstva či nižšia pôrodná hmotnosť. „Monitor pre kontrolu dychu zabezpečuje mamičkám pokojný spánok, keďže monitoruje dýchanie bábätka a pokiaľ príde k jeho zlyhaniu, upozorní na to zvukovým a svetelným signálom. Prístroj Babysense teda nemôže predísť nepravidelnému dychu či zástave, účinne a spoľahlivo ale kontroluje bábätko a varuje rodiča v prípade jeho ohrozenia,“ vysvetlila riaditeľka Nadácie Križovatka, Táňa Tomasch.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 26 október 2017 )   Čítať viac...  
Seriál zvyšovania komfortu pacienta v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice pokračuje aj naďalej

19 október 2017   web - Tlačové správy  

Ukončili sme rekonštrukciu lôžkových častí oddelenia urológie na dvoch poschodiach monobloku na Rastislavovej 43. Tá sa uskutočnila v mesiacoch jún, august a september vlastnými zamestnancami a z vlastných zdrojov.
 Image
Foto: Dionýz Kiss

Ako uviedol námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek Branislav Ropek: „Úplnou zmenou prešli zariadenia na osobnú hygienu, boli vytvorené sprchovacie kúty, vynovené WC, na každom poschodí vzniklo WC ako aj sprcha pre imobilných pacientov s novým obkladom a dlažbou, došlo k výmene umývadiel, vodovodných batérií a súčasťou sa stala aj ventilácia na sprchách.“ Výmenou prešiel aj rozvod elektrického vedenia, zásuvky, svetlá či nočné svietenie na izbách. Počas prác sme kompletne vymaľovali prevádzkové priestory aj izby na oboch poschodiach a nový náter získali aj všetky dvere a zárubne.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 23 október 2017 )   Čítať viac...  
Usporiadali sme seminár "Sclerosis- multiplex- plnohodnotný život s diagnózou"

17 október 2017   web - Udialo sa...  

Tento seminár sa konal v hoteli Dalia a bol určený pre pacientov so sclerosis multiplex ako aj pre širokú verejnosť.

Image

Cieľom semináru bolo oboznámiť verejnosť s možnosťami aj rizikami liečby tohto ochorenia či vplyvu tehotenstva na priebeh choroby z pohľadu najnovších medicínskych poznatkov. Za Univerzitnú nemocnicu L. Pasteura Košice na ňom vystúpili  Prof. MUDr. Gdovinová, CSc., doc. MUDr. Szilasiová PhD. a MUDr. Vitková PhD. s prednáškami o možnostiach liečby a spojení sklerózy s graviditou. Prítomní sa tiež dozvedeli niečo o skúsenostiach pacientky s týmto ochorením.

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 17 október 2017 )    
Za dva týždne sme vyzbierali viac ako 800 vriec a škatúľ

13 október 2017   web - Udialo sa...  

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice uskutočnila v posledných týždňoch zber pre ľudí zo sociálne slabších pomerov, ktorí využívajú služby zariadenia Oáza- nádej pre nový život v Bernátovciach. Počas dvojtýždňového zberu sa nám podarilo vyzbierať viac ako 800 vriec a škatúľ plných samých potrebných vecí.

Image
Foto: Dionýz Kiss

Do zberu sa mohli zapojiť všetci zamestnanci nemocnice. Spolu sa nám podarilo zaplniť dva veľké sklady. Zbierali sa rôzne praktické veci ako oblečenie, obuv, riady a spotrebiče do kuchyne, deky, periny a posteľná bielizeň, suché potraviny či rôzne hygienické potreby. Vzhľadom na množstvo vecí, ktoré sa u nás vyzbieralo, sme dokonca odvoz museli rozdeliť na dve časti. Keďže sa v Oáze v Bernátovciach nachádzajú aj rodiny s deťmi, naši zamestnanci im darovali množstvo oblečenia, hračiek či iných potrebných vecí, ktoré im okamžite urobili radosť. Po tomto zbere sa dokonca zariadenie rozhodlo zhotoviť v jednej z unimobúnk škôlku, aby sa s vecami mohli hrať všetky tamojšie detičky. Na budúci týždeň ešte do Bernátoviec poputuje aj plný kamión nábytku. 

Image
Foto: Dionýz Kiss

Všetkým zamestnancom za ich ochotu a štedrosť zo srdca ďakujeme

Image
Foto: Dionýz Kiss

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 13 október 2017 )   Čítať viac...  
Polievkový festival 2017 vyhrala naša Mexická jeseň

09 október 2017   web - Udialo sa...  

Najúspešnejšou polievkou tohto ročníka košického Polievkového festivalu bola Mexická jeseň uvarená  tímom Kliniky rádiodiagnostiky a nukleárnej medicíny UNLP Košice. Prvenstvo im svojimi hlasmi udelili samotní návštevníci festivalu. 40 litrov tejto delikatesy sa predalo v priebehu hodiny.

Image


Členovia polievkového tímu sa rozhodli práve pre túto polievku, nakoľko je jeseň a všetko mexické je známe svojou pikantnosťou. Hlavnou ingredienciou bolo množstvo zeleniny, ale tou, ktorá receptu dodala šmrc, bola fazuľka v paradajkovom náleve. Ako uviedla členka tímu Gabriela Belejová: „Na polievkový festival sme išli so skromnými očakávaniami, keďže sme sa súťažne zapojili prvýkrát. No získať zlatú varešku  (prvé miesto) považujeme za úspech a motiváciu prísť opäť o rok s novou polievkou a vylepšenými nápadmi.“

 

Pridal: Mgr. Ivana Vaněková    
Naposledy zmenené ( 13 október 2017 )   Čítať viac...  
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalšie > Koniec >>

Právno-personálne inform.
Verejné obstarávanie
Nehnuteľný majetok
Tlačivá
Faktúry a objednávky
Pre zamestnancov
Kto je online?
Máme 143 návštevníkov online

 
Najnovšie
Najčítanejšie

 

 
 


Louis Pasteur

 Zmluvný partner:  


©2000-2016 UNLP Košice
ISO 9001 ISO 9001